Wpis z mikrobloga

1769 - 1 = 1768 (w poprzednim wpisie kolega @wladca_kurczakow chyba zrobił literówkę przy odejmowaniu)

Jo Nesbø

Człowiek nietoperz

Kryminał

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością wielokrotnie polecanego na mirko Jo Nesbø. Głównym bohaterem książki jest detektyw Harry Hole. Wraz z nim przyjdzie nam rozwiązać zagadkę morderstwa młodej kobiety - obywatelki Norwegii. Według mnie olbrzymim plusem tej książki jest miejsce akcji - Australia, a dokładnie Sydney, dzięki czemu można się sporo dowiedzieć o tamtejszej kulturze, głównie aborygeńskiej. Czytało się lekko i przyjemnie, choć momentami odczuwałem lekkie znużenie.

Słyszałem, że kolejne książki z serii o detektywie Harrym Hole są lepsze niż ta (mógłby ktoś, kto czytał Nesbo coś więcej o tym napisać?), więc jutro zabieram się za kolejną część. Moja ocena 7+/10. Polecam wszystkim fanom kryminału, głównie przez umiejscowienie akcji, jak i bardzo ciekawą postać jaką jest Harry Hole.

SPOILER ZDRADZA FABUŁĘ, TAK KONKRETNIE, A DOKŁADNIE ZDRADZA CZĘŚĆ ZAKOŃCZENIA, OTWIERASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!


#bookmeter
PrawyKuba - 1769 - 1 = 1768 (w poprzednim wpisie kolega @wladca_kurczakow chyba zrobi...

źródło: comment_6R7m39CEdYxAgz0I8Se2nrKenJyeRKzi.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz