Wpis z mikrobloga

Telefon mojej dziewczyny (Kruger & Matz Live) spadl na podloge z biurka o godzinie 22. O godzinie 8 rano następnego dnia byl wylaczany budzik na nim. O godzinie 10 zawiesil sie i po jego wylaczeniu w celu ponownego uruchomienia, nie dalo sie go juz wlaczyc.

Boot mode (power + vol up) nie dziala. Proby wlaczenia z bateria + ladowarka i sama ładowarka rowniez stanely na niczym.

Wolam @naprawalaptopow. Czy mozecie pomoc jakos zdalnie i ewentualnie wycenic serwis, jesli jest konieczny?

Ktos ma jeszcze jakies pomysly?

#pytanie #diagnoza
  • 23
@sortris: jak podpinasz pod zasilacz widać jakiś efekt? Co z komputerem - sprzęt jest wykrywany jeśli podepniesz go do gniazda USB? możliwe, że padła Ci sekcja zasilania i zwyczajnie sprzęt nie dostaje prądu. Masz możliwość przesłać sprzęt na darmową diagnozę i wycenę?
@naprawatabletow: po podlaczeniu do zasilacza nie widac zadnej reakcji. Dodam jeszcze, ze telefon byl ladowany w nocy miedzy upadkiem a poranna awaria i mial 100% baterii. Do komputera jeszcze nie podlaczalem, bo jestem w podrozy, ale dam znac najszybciej jak to mozliwe.

Gdzie macie serwis? Mozna go ewentualnie dostarczyc osobiscie? I czy naprawa=utrata wszystkich danych z telefonu?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
@sortris: Usuwamy dane wyłącznie jeśli wymaga tego sytuacja i na życzenie klienta. Jeśli okaże się, że wymagane będzie flash'owanie ROM'u zostaniesz o tym poinformowany, aby podjąć stosowną decyzję. Nasz serwis znajduje się w Poznaniu, ale jeśli chcesz umożliwiamy dostarczenie sprzętu na diagnozę przez kuriera (koszt w obie strony to 40zł). Więcej szczegółów otrzymasz jak zarejestrujesz zgłoszenie przez naprawatabletow.pl - zadzwoni do Ciebie nasz konsultant i omówi szczegóły :)
@naprawatabletow: @naprawalaptopow:

Wołam Was tutaj, bo naprawatabletow nie odpowiedziała na wiadomość PW, którą wklejam poniżej:

Witam Was!

W związku z tym wpisem: http://www.wykop.pl/wpis/9132184/telefon-mojej-dziewczyny-kruger-amp-matz-live-spad/

Moja dziewczyna otrzymała wczoraj od oficjalnego serwisu gwarancyjnego Kruger & Matz (pewnie i tak Regenersis) o tym, że uszkodzenie nie obejmuje gwarancji, ponieważ jest to:

"uszkodzenie połączen pamieci flash z płytą główna spowodowane upadkiem urządzenia na twardą powierzchnie".

Czy możecie wykonać zdalnie wstępną-szacowaną wycenę w powyższym przypadku,
@sortris: Jeżeli coft jest uszkodzony - telefon nie chce się włączyć a widzisz że nie jest uszkodzony mechanicznie, to refurbish mógłby pomóc. Robi się go za pomocą specjalistycznego sprzętu bądź oprogramowania. Albo jedno i drugie. Koszt może wynieść od ok. 50 zł.

Polega to na wyzerowaniu słuchawki i wgraniu oryginalnego fabrycznego oprogramowania do pamięci.
Jeżeli coft jest uszkodzony - telefon nie chce się włączyć a widzisz że nie jest uszkodzony mechanicznie, to refurbish mógłby pomóc. Robi się go za pomocą specjalistycznego sprzętu bądź oprogramowania. Albo jedno i drugie. Koszt może wynieść od ok. 50 zł.


@The_Qwerty: Czlowiek robi w serwisie tyle lat, sam rzezbi dwa razy dluzej, a codziennie przekonuje sie, ze pomyslow na wciskanie kitu nigdy nie zabraknie :D
to znaczy ze moj telefon działa z bozej łaski?


@The_Qwerty: To znaczy ze robisz flash softu, kablem usb poprzez loader SoC. Samo refurbish okresla odnowienie uzywanego urzadzenia, nijak ma sie do wymiany softu ;)
@naprawatabletow: @naprawalaptopow: hej, dziś usiadłem do tematu i postanowiłem spróbować sił z tą instrukcją: http://forum.android.com.pl/f1012/kruger-and-matz-live-naprawa-wgranie-romu-przez-usb-367597/

Ogólnie po podłączeniu telefonu do komputera, słyszę Windowsowe bip bip. Sterowniki zostały zainstalowane oraz wykrywane jest urządzenie "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM3)" w portach COM i LPT jednak nie jest nic wykrywane w Stacje dysków. Z instrukcją dochodzę do momentu, kiedy w programie eMMC Software Download app klikam na "download" i "downloaduje" się od kilku