Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. Sprawa wygląda tak. Mam kuzyna co miał wypadek na motorze - nie jechał jak idiota. Ratował się aby nie skasować innego motocyklisty, który przewrócił się. Niestety uratował kolegę ale sam zapłacił za to wysoką cenę. Kilka miesięcy w śpiączce a teraz uczy się wszystkiego od nowa...

Potrzebuje porady od kogoś kto zna się na aukcjach charytatywnych itd. Udało mi się zdobyć oryginalną koszulę reprezentacji polski siatkarzy z autografami kadry. Chcieliśmy ją zlicytować na imprezie z okazji zakończenia lata w miejscowości gdzie mieszkam. Niestety tutaj pojawiły się problemy, mamy koszulkę ale żadna z lokalnie działających fundacji nie chce pomóc bo ta osoba jest z "poza rejonu". Kuzyn z innego powiatu jest poprostu... Wnerwia mnie to bo wsumie wszystko gotowe, tylko chcemy zrobić to legalnie. Sami teoretycznie nie możemy zrobić zbiórki bez zgody władz, a taką zgodę osobą prywatnym praktycznie nie wydają. Macie pomysły jak to zorganizować aby było legalne?

#oswiadczenie #pomocy #charytatywnie #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 8
@sayrex: Może nie odp na Twoje pytanie, ale czy macie konto w jakiejś fundacji? Podobno "zdazyc z pomoca" oddaja 100% wpłat, a nie pobieraja na dzialalnosc fundacji.

Co do koszulki uderzcie do jakiegoś posła, i powiedzcie, ze poseł przeciwnej formacji nie chce wam pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Naciass: narazie nic nie mamy, chcieliśmy to załatwić to w 100% przez lokalne fundacje bez konta, na zasadzie gotówkowej... ale niestety mimo początkowej chęci, nikt nie chce pomóc teraz... bo jak pomogą komuś z poza rejonu, będą ludzie gadać że innym pomagają a miejscowym nie..
@sayrex: Hmm, a gdyby tak licytacja na allegro z jakas cena minimalna? To chyba legalne? A na ten festyn wydrukujcie w cholere ulotek (i tu by sie przydalo zalozone konto w fundacji) i rozdawajcie. Nie znam sie ale może można podawać na ulotce po prostu dane kontaktowe, dla ludzi ktorzy chcieliby pomoc bezposrednio. Ale jak to prawnie wyglada to nie wiem.
@MobyDzik: prędkość do końca nie wiem ale napewno nie jakaś super duża bo by na miejscu go zabiło.. nie chce nawet szacować bo nie znam się...

Robił się już wieczór, jechali w 3 złożyć zyczenia swojej nauczycielce z okazji świąt. Nagle jeden położył motor, 2 jadący za nim uciekał w jedną stronę a kuzyn, 3 położył prawdopodobnie motor i odbił nim w bok aby tamtego nie trafić. Pojechał po ziemi i
@Naciass: mogę sprzedać ale jako osoba prywatna ale jak tylko oglosze ze kasa idzie dla kuzyna to już nie będzie legalne... a bez "reklamy" rto dużo nie uzbieramy..
@sayrex: Hmm, a gdyby założyć konto kuzynowi na allegro, albo jego rodzicom i napisać, że kasa potrzebna na leczenie. Tzn Ty mu jej nie podarujesz po sprzedaniu koszulki, tylko będzie ona należała np do niego albo do jego rodziców. Nie wiem czy to było by legalne. W każdym razie kombinujcie i życzę powodzenia i dużo zdrowia dla kuzyna :)