Wpis z mikrobloga

Mirki, znowu potrzebuję Waszej pomocy. Jakoś 3 tygodnie temu kupiłem motor ale dopiero dziś przypomniałem sobie o odprowadzeniu podatku do skarbówki, chodzi o pcc-3. Cena mojej maszyny to 900 cebulanów, więc podatku nie odprowadzam. Pytanie jest takie czy muszę złożyć deklarację do urzędu?

#prawo #motoryzacja #podatki
  • 7
@papierscierny: to już dawno było, ale jestem niemal w 100% pewny, że tak (deklaracja o braku konieczności uiszczenia podatku - jakkolwiek by się to nazywało, i cena x10 za tę samą kartkę, ale z krzyżykiem w innej kratce, niż w przypadku jakbyś ten podatek płacił...), pani z US sprawdzi i jeśli uzna, że faktycznie poniżej 1k, to podatku nie zapłacisz :)
@papierscierny: już lepiej nie składaj. Teoretycznie podatek nie dotyczy pojazdów o wartości mniejszej niż 1000zł, pytanie jaka jest katalogowa cena Twojego rumaka, bo tym się często kierują wydając decyzję. Pamiętam, że sam spóźniłem się kiedyś o 2 tygodnie to na forum prawnym doradzono mi, bym opłacił, a następnie wysłał do nich potwierdzenie opłaty + donos na samego siebie. Generalnie przeszło, ale zadzwonili i coś tam się pluli...
@papierscierny: @Toczen: Nigdy nie dajcie zastraszyc sie skarbowce!!! Ile razy ja to juz tu pisalem.

Nie podoba sie cena na umowie, niech skarbowka udowodni ze zaplacilem wiecej. Jest milion punktow obnizajacych katalogowa cene pojazdu.

Cena ponizej progu od ktorego sie placi, czyli jesli mnie pamiec nie myli to 2000zl, nie mam od czego placic, nie mam czego zglaszac. Na marginiesie dodam ze to dotyczy nie tylko pojazdow. Kupisz uzywana lodowke