Wpis z mikrobloga

@CatHater: nie stawiaj Ślązaków na równi z folksdojczami jeśli nie znasz do końca tematu i swoją opinię posiłkujesz tym jednym zdjęciem idioty ze swastyką. Na innych stadionach też możesz spotkać ludzi z takimi dziarami to jak ich wtedy nazwiesz?
  • Odpowiedz
@cdawid1: Nie stawiam znaku równości. Tutaj akurat mamy do czynienia z połączeniem ślunzoka i folksdojcza. Gdyby był z łodzi napisałbym żyd-folksdojcz, z poznania pyra-volksdojcz itd. Co nie zmienia faktu, że na górnym Śląsku popularne jest stwierdzenie, że bez reszty kraju byłoby Wam lepiej i poczuwacie się do bycia osobnym narodem. Akcje typu RAŚ to już w ogóle chore gówno.
  • Odpowiedz
@CatHater: Jeśli przyjrzeć się głębiej historii Śląska po I wojnie to prawdą jest, że lepiej byłoby dla regionu otrzymać autonomię podobną jak po powstaniach śląskich. Po drugiej wojnie region był ciągle ograbiany z węgla i pieniędzy, wszystkie środki, które mogły służyć rozwijaniu regionu szły na odbudowę Warszawy. Ludzie o tym pamiętają i nie potrafią tego zrozumieć patrząc na to jak teraz wygląda Śląsk.
  • Odpowiedz
@CatHater: Zamknij mordę. RAŚ ma poparcie na Śląsku na poziomie nawet nie wiem czy 10%, nie sądzę, by aż tyle. Dwa, pamiętaj o powstaniach śląskich (mój pradziadek walczył o polski Śląsk). Trzy, jestem z Rybnika i fakt jest faktem, że tutejsi hoolsi, ultrasi czy #!$%@? wie jak ich nazwać są lekko nazi i były akcje z jakimiś filmami w necie i poszukiwaniem winnych etc. ale no niestety, kretyni są wszędzie.
  • Odpowiedz
@Abaddon84: i to pozwoliło na wprowadzenie 3 radnych, obecnie jest ich 4. Niebawem kolejne wybory, biorąc pod uwagę to ile RAS zrobił dla regionu wynik zostanie poprawiony.
  • Odpowiedz
@Abaddon84: Właśnie to chwalenie i dążenie do autonomii jest niezrozumiałe dla reszty kraju. Stąd też niechęć do Ślązaków (choć nie moja, bo osoboście mam świetnych przyjaciół z Tarnowskich G. i Siemianowic Śl.). Polska jest najważniejsza. Najpierw jestem Polakiem, potem krakusem/wrocławianinem/warszawiakiem. Ślązak najpierw jest Ślązakiem, a czy Polakiem czy Niemcem - sprawa drugorzędna.
  • Odpowiedz
@CatHater no i mylisz się albo za bardzo uogolniasz. Ja znam (i wyznaje) bardzo popularne na Śląsku powiedzenie 'Jesteśmy że Śląska ale najważniejsza jest Polska'.
  • Odpowiedz