Wpis z mikrobloga

Witajcie, wolam wszystkich zasubskrybowanych w #wypokios . Oraz #ios #apple #ipod #iphone.

Poki co zebralem wasze sugestie w jedna kupe:

plusowanie - przyciski zgodnie z Apple iOS Human Interface Guidelines - minimum 33x33px, ale najlepiej 44x44px. Ludzie to majo paluchy...

jakis sensowny widok zdjec (gifow) i ich powiekszanie (tu jeszcze do obmyslenia mam jeden pomysl, zaciagniety z Alienblue ())

spojlery - problem z ich otwarciem

wolanie kilku osob - robia sie odstepy - w sumie ma to sens, ale musze zapytac kolege @Stadler o co mu chodzi dokladnie - narazie nie moge bo ma banana

kopiowanie adresu obrazka klikajac na wpis - tez mi tego brakuje - a czesto zdarzalo sie tak, ze po skopiowaniu adresu probowalem wkleic to np. do Safari, to niestety wklejalo pusty string

Od @gkpl:

klawiatura w aplikacji #apple #ios dla #ipod #iphone #ipad powinna wyglądać tak jak na obrazku. Aktualnie pisanie na mirko lub tagowanie jest utrudnione - zgadza sie - do tego brakuje listy tagow (jeszcze nie wiem jak to upchne na ekranie iPhone'a, ale sie cos wymysli)

jak wyzej lista podpowiedzi tagow po wpisaniu znaku #

jesli na #mirko lub w komentarzu jest grafika to trzeba ją tapnąć - to zrozumiałe, ale żeby zamknąć obrazek trzeba kliknąć strzałkę na belce: nie lepiej stworzyć gest, który zamknie obrazek? Taki gest jest w aplikacji np. Tweetbot 3 - GEST swipe'a w lewo bylby OK ?

jak dodaję jakiś wykop do listy czytelnia tow linku występuję /i/ które ładuje jakiś mobilny/dziwaczny interfejs. Przez to funkcja przestaje być użyteczna. - pewnie jakies niedopatrzenie, ale przyjrze sie temu.

Dodawanie materiałów przez telefon mija się z celem bo nie wyszukuje duplikatów. - WYSZUKIWANIE DUPLIKATÓW

Trudo odróżnić cytat od komentarza nie czytając całej dyskusji (graficzne wyroznienie cytatu - tu mozna zastosowac tak jak jest na Wykopie przez WWW)

Może wprowadzić kilka typów widoku na głównej i wykopalisku: taki jak dotychczas, z widocznym podpisem, całostronny ze scrollowaniem lewo/prawo? - to ma zajebisty sens - mozna zrobic jak jest na WWW, wielkie kafle (na iPhone bylby to jeden) z mozliwoscia scrollowania paluchem lewo/prawo? Fituje?

Dodawanie "na pózniej" powinno być możliwe bez wchodzenia w pojedynczy wykop. Najlepiej do wykopowego mechanizmu jak i do Pocket,Czytelnia,Readability,Instappaper. Najlepiej gdyby można było wybrać czy chcemy tam dodać "wykop" czy artykuł. (to jest do przekopania - to jest dobre, ale wyzej bylo juz cos na temat dodawania do czytelni - obstawiam, ze dobrze byloby po kliknieciu wyswietlic liste czy chcemy dodac do listy "Na pozniej" w aplikacji, czy moze wlasnie do ktorejs z aplikacji)

Okrągłe avatary - no tak ;)

Tryb dzienny wyglada beznadziejnie - nie sposob sie nie zgodzic

Nie ma tu uwzglednionych moich pomyslow, ale na to jeszcze bedzie pora, musze je najpierw przejrzec, przemyslec (czy maja sens) i dopiero je tu wrzucic.

I teraz jeszcze odnosnie tego wszystkiego powyzej, jak i calej appki - co pierwsze iPhone czy iPad?

Chcialbym abyscie wiedzieli, ze mam iPhone'a 4s, wiec jesli chodzi o 5s bede mial to testowane na symulatorze. Na pewno jak powstanie wersja na tyle stabilna, by sie nie wysypywac, to poprosze was o wasze UDID telefonow i tabletow, by mozna bylo to spokojnie testowac na prawdziwych urzadzeniach z jaPkiem.

BTW przepraszam, za taki balagan w tym wpisie i brak polskich krzaczkow, ale juz dzisiaj ledwo siedze.

Jak macie cos do dodania, walcie smialo.

Wolam przy okazji wszystkich z poprzedniego wpisu, bo nie wiem czy macie suba tagu #wypokios:

@Masherano @anonim1133 @bartolini_gabka @koob @porque @Stadler (czlowiek z bananem) @kielonek @gkpl @patikoti @Idamianos @goodidea @KszyhoDobryWariat @michalkosecki
  • 31
@patikoti: z tymi combotagami to zajebisty pomysl jest... Zrobienie mozliwosci tworzenia w appce takiego czegos nie bedzie problemem.. Co do tematu wygladu, to przedstawie kilka propozycji i zrobie ankiete, bo co glowa to inna wizja :)
@nCore: Hej :)

Fajnie, że coś się dzieje w temacie. Polecałbym Ci jednak rzucić jeszcze okiem na wersje aplikacji z Testflight tam część z tych rzeczy o których piszesz jest już od dawna zaimplementowana (cofanie gestem, normalna galeria zdjęć zamykana gestem i dużo innych poprawek). Pewnie niebawem trafi do do AppStore'a.

Rejestracji w restowym API nie ma, ale jeżeli wykorzystasz Wykop Connect (który jest w sumie jedyną opcją logowania z nieoficjalnej
@nCore: u mnie iPhone 5S (iOS 7), iPad mini (iOS 8), iPod Touch 4g (iOS 6), mam też dostęp do iPada 2 (iOS 7) i iPada mini Retina (iOS 7) - jestem developerem iOS. Chętnie potestuję, mogę też pomóc. Osobiście w iOS 6 bym się nie pchał, w momencie gdy aplikacja wyjdzie to standardem będzie iOS 8, a już teraz 7 ma 90% rynku. Z tego też powodu można śmiało pisać
@dstranz: dziękuję - nie omieszkam skorzystać jak zajdzie taka potrzeba. Co do appki, muszę zerknąć.

@K69amil: nie mam nic przeciwko, aczkolwiek zebranie i zgranie ludzi w kupę, która zrobi konkretną rzecz, też wymaga sporo pracy :) nie mówię nie, ale potrzebuję chwili czasu, by do tego usiąść i stworzyć coś świeżego, co będzie odpowiadać każdemu.

Na pewno dam znać, bo rzeczywiście można zrobić appkę w 8 rENcy niż dwie... sprawniej
@gkpl: powiem tak - nie umarło. Ogrom pracy jaki miałem do wykonania spowodował, że musiałem się wstrzymać z projektem dodatkowym, ale... od tygodnia zbieram rozwiązania, przykłady, robię testowe rozwiązania, póki co, nic co mógłbym pokazać. Zauważyłem, że aplikacja na WP ruszyła z kopyta, więc nie mogę się obijać, tylko ruszyć do przodu. Będę informował.