Wpis z mikrobloga

Jeżeli miałbym szukać anime dla wykopka, ba, dla kogoś kto chińskich bajek nie znosi, to jest tylko jeden wybór. "NHK ni Youkoso", czy też po angielsku "Welcome to NHK". Anime opowiada o typowej stulei, gościu który nie rusza się ze swojego domu, bo jest hikkikomori - cierpi na chorobę społeczno-psychiczną, która polega na totalnym ograniczeniu kontaktów ze światem zewnętrznym przez strach, który ogarnia chorego na myśl o jakimkolwiek przejawie uspołeczniania się. Bohater ma problemy z otwarciem drzwi listonoszowi, żyje za pieniądze rodziców itp. itd. Powiecie: co za historię można wykrzesać z życia stulejarza? Otóż można i polecam przekonać się na własne oczy. Zamieszczam utwór, który powinien spowodować #feels u każdej stulei.

Ostatnia sprawa: samo anime jest naprawdę uczące, potrafiłem spojrzeć na bohatera i na siebie z czasów, kiedy byłem niezłym stulejarzem. Skłania do przemyśleń. Polecam.

PS. polecam poszukać tłumaczenia tekstu piosenki.

#anime #feels #stulejacontent #nocnazmiana #muzyka
Finsky - Jeżeli miałbym szukać anime dla wykopka, ba, dla kogoś kto chińskich bajek n...
  • 7
@miomol: Na mnie tez wywarlo duzy wplyw, bylem w podobnym stanie jak ty. Anime pozwolilo mi spojrzec na sytuacje troche inaczej i zapytac sie: czy chcesz skonczyc tak jak on?