Wpis z mikrobloga

Za namową kolegi @michalkosecki tworzę wpis na mirko:

Mam dość tej oficjalnej wykopowej appki dla iOS, dużo dziwnie-działających funkcji, jak chociażby powiększanie zdjęcia z mirko ... no przecież porażka. W ikonkę "+" nie da się kliknąć za pierwszym razem (chyba, że mam za wielkie paluchy).

Mam takie pytanie przy okazji zebranych tutaj, jeśli jest ktoś zainteresowany appką dla iOS, to czy obecna funkcjonalność, ale dobrze POPRAWIONA, byłaby wystarczająca, czy macie może jakieś swoje własne przemyślenia na temat funkcjonalności, której wam brakuje w appce oficjalnej?

#apple #ios #wykop
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@porque: @Masherano: 7.1.2 - ale dobra, ostatecznie ustalam, że będize to iOS6. Duży plus, bo w iOS5 było dużo magii, by chciało wszystko fajnie śmigać. Poza tym, mam mniej programistycznej roboty (czytaj, nie muszę dbać o zwalnianie zasobów - iOS ma własny Garbage Collector ;P).

Dobra, podsumowując, tak jak pisałem wyżej będę na bieżąco informował o appce pod tagiem #wypokios. Tymczasem idę spisać listę funkcjonalności
  • Odpowiedz
@porque: poki co, musze te appke zrobic ;) jak to sie stanie, wtedy kupie licencje dla iOS developera, nastepnie poprosze was o wasze serial numbery telefonow z iOS, potem dodam je do listy testowych userow i nastepnie wysle linka z aplikacja do pobrania, ktora bedziecie mogli zainstalowac przez iTunes.

@patikoti: nie wiem czy appka bedzie platna - poki co zajme sie nia "po godzinach", nie obiecuje, ze bedzie zrobiona za miesiac, dwa czy piec, jedno jest pewne - na pewno powstanie i na pewno bedzie Wykop-driven-development. Bedzie robiona dla was, w ten sposob, by odpowiadala najwiekszej liczbie userow.

Nie ukrywam, ze moze bede chcial za poswiecony czas poprosic was o moze 0.99 ojro, ale NIE PISZE
  • Odpowiedz
udid


@porque: moge - i wlasnie tak zrobie - ale aby to zrobic musze miec licencje developera, a poki co, jest ona mi do niczego nie potrzebna. Na macu mam emulator, a on do stworzenia prototypu wystarczy. Jak juz bede mial jakis prosty design (#tylkonocny tez bedzie - a jak!) i w miare dobra - stabilna wersje alpha, to wtedy poprosze o UDID testerow i nieomieszkam umiescic takowych
  • Odpowiedz
@nCore: rozumiem, bo chcialem wlasnie wyprobowac ios8 xD no ale potrzebuje udid zarejestrowany :( a nie mam jak go zarejestrowac :D i liczylem ze moze Ty bedziesz mogl :) no ale nic :) poczekam :)
  • Odpowiedz
@porque: to nie tak dziala, zebys mogl testowac iOS8 nie wystarczy rejestracja UDID. Musisz wykupic licencje dev'a, potem akceptujesz mega restrykcyjny regulamin Apple (ktory wyraznie mowi, ze nie mozesz udostepnic nawet screenshota bez ich pozwolenia), a dopiero potem masz mozliwosc wrzucenia go do swojego urzadzenia z jablkiem.

Co gorsze, takie wersje developerskie iOSow, sa slabe (nie pod wzgledem wydajnosci), bo np. ja mialem sytuacje, kiedy whcodzila wersja 7, ustawili expiration
  • Odpowiedz
@nCore: rozumiem, to znaczy potrzebny mi zarejestrowany udid, aby zainstalowac bete 5, bo bym ja po prostu pobral z internetu xD tylko zeby ja zainstalowac jest wymagany zarejestrowany udid :)
  • Odpowiedz
@porque: to idac tym torem, wystarczy, ze zrobisz Jailbreaka swojego jablka za pomoca redsn0w albo pwnagetoola zrobisz i nie musisz nic rejestrowac. Pamietaj, ze jak to zrobisz i bedziesz mial takie z jailbreakowane urzadzenie i pojdziesz z nim na gwarancje to automagicznie ja tracisz.
  • Odpowiedz
@nCore: wiem wiem .D jak to dziala, ale ja nie chce jailbreaka, na starym ip4, mialem, ale za duzo roboty, lubie miec akutalne oprogramowanie, a co chwila czekac i sie meczyc z jailbreakiem, stwierdzilem ze to nie dla mnie, a mam wszystkei aplikacje jakie potrzebuje :)
  • Odpowiedz