Wpis z mikrobloga

Dziś dostałem zapytanie od ENEA czy chce w firmie prąd tańszy o 20% (gwarancja stałej ceny do 2017r). Dostałem ofertę i faktycznie jest taniej. Piszą że nie ma kary jeśli opuszczę lokal przed 2017 a tylko gdy zerwe umowę lub zostanie mi ona wypowiedziana za złamanie warunków. Szukałem info w necie na ten temat, ale nic nie znalazłem na co należy uważać. Oczywiście gdyby prąd staniał będę stratny, ale nie zapowiada się. Acha obecnym dostawcą jest PGE i PGE będę płacił przesył a dla ENEA prąd.

Tylko pytanie do znawców czy nie ma żadnego kruczka w tym?

PS. Firma z której do mnie dzwoniono to City Energy, ale umowa ma być z ENEA (tak jest w przykładowej umowie którą otrzymałem do wglądu)

#energia #energetyka #prad #enea
  • 3
@r3ll: Wiem i ja też. Ale taka umowa faktycznie istnieje co wiecej jest ona w ofercie ENEA od 2011r albo nawet wcześniej tylko to było dla odbiorców indywidualnych obecnie jest też dla firm. Ja pytam czy są pewne niuanse które mogą wystąpić, a nie o to czy faktycznie taka firma oferuje tą usługę.

Czy ktoś się spotkał z tym i czy miał problemy?
@Luks_x: Aktualnie szukam informacji o firmach bo sam chce wybrać w nowym mieszkaniu innego usługodawcę, a w tarygie g12, z której będę korzystał jest ogromna rozbieżnośc w róznych firmach. Porównaj sobie też oferty innych firm. Zazwyczaj nie ma żadnych kruczków, czym te firmy mają walczyć o klienta jak nie ceną? To normalne, że mają taniej niż usługodawca, którego kable są podłaczone do Twojego budynku. Jak się wyprowadzisz to oczywiście kar nie