Wpis z mikrobloga

Na jesień kupiłem #buty trekkingowe w #deichmann #gdynia #riviera , zaraz przed sezonem letnim zaczęły mi się rozpadać. Zaniosłem je jak człowiek do reklamacji i tu zaczęły się jaja:

1. Sprzedawczyni zaczęła robić wyrzuty, że to nie są buty do chodzenia w sezonie letnim. Na blankiecie dotyczącym reklamacji poprosiła o podanie numeru telefonu.

2. Po miesiącu milczenia zaszedłem do Deichmanna zobaczyć jak się ma sprawa butów. Leżały na magazynie, bo zwrot gotówki nie wchodził w grę, a nikt nie raczył poinformować o odmowie. W rozumieniu sklepu to klient ma co tydzień jeździć i się dowiadywać jak wygląda sprawa jego chrzanionych butów.

3. Napisałem nowego kwita reklamacyjnego, tym razem wymiana/naprawa obuwa, z zaznaczeniem że mają tydzień czasu na naprawę, bo wyjeżdżam na kurs z ratownictwa. W tygodniu dostałem telefon, że z przykrością informują, że nie uda się zrealizować naprawy w tym terminie. Powiedziałem, że siedzę w pracy i nie mam czasu rozmawiać, ale OK, niech naprawiają, choć jest mi przykro ogólna postawą sklepu.

4. Dzisiejsza sytuacja z wyjazdu do Riviery: na jakimś tam kwitku było zapisane "klient nie miał czasu rozmawiać", buty dalej na magazynie, a ja znowu nie mam treków.

NIGDY WIĘCEJ ZAKUPÓW W DEICHMANNIE!

NAJGORSZY SKLEP Z OBUWIEM W GDYNI #oswiadczenie
  • 8
@the_eel: Deichmann dawno spadł na psy. Kiedyś nie było problemu z reklamacjami, od razu dawali nowe buty. Miałem taką samą sytuację tylko że buty mi oddali po 2 tygodniach i powiedzieli że to nie podlega reklamacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@the_eel: Zdaje się, że jest jakiś przepis mówiący o tym, że jeśli w ciągu iluś tam dni nie otrzymasz odpowiedzi (skutecznie) tzn. że reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Poszukaj wśród znajomych kobiety po prawie to Ci pomoże. Kobiety reklamacje ubrań mają obcykane. Moja żona zawsze wywalczy albo wymianę na identyczny nowy produkt, albo zwrot kasy, ale ona jest prawnikiem i reklamacje ma obcykane bo pracowała na studiach w dziale obsługującym reklamacje ;)
@the_eel: w sklepie internetowym Timberlanda masz wyprzedaż, pewnie do 300 będzie ciężko ale może za niewiele więcej uda się coś kupić. W Bałtyckiej masz sklep to możesz sobie przymierzyć.