Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja mnie spotkała: miałem kolizję z winny innego uczestnika i chciałem naprawić auto z jego OC. Zgłosiłem szkodę telefonicznie i po 2 dniach przyjechał rzeczoznawca na oględziny. Pooglądał, opisał i pojechał. Po około tygodniu dostałem pocztą tradycyjną blankiet do wypełnienia jako oficjalne zgłoszenie. Był tam też sposób rozliczenia odszkodowania: do wyboru była naprawa bezgotówkowa, zwrot w gotówce i opcja "zdecyduję później" którą zaznaczyłem. Wypełniłem odesłałem i cisza. Przez 3 tygodnie nic się nie działo i nagle dostaję kasę na konto. Bez żadnej decyzji, bez kosztorysu. Ot po prostu dostaję przelew. Wcześniej rozliczałem szkodę w PZU i MTU i było inaczej, telefony, rozmowy, kosztorys, odwołania, ponowne oględziny. A tutaj cisza.

Co z tym zrobić? Nie ukrywam że chciałbym dostać kosztorys i decyzję na piśmie. Dzwonić do nich? Czekać bo może coś pocztą przyjdzie?

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #benefia #oc #motoryzacja
  • 8
@Mithrindil: miałem kiedyś z benefią przygodę. byłem poszkodowany, przyjechał rzeczoznawca, kosztorys śmiesznie niski, wysłali kasę, zapłaciłem 150PLN za rzeczoznawcę niezależnego, dałem nowy kosztorys radcy prawnemu, założyli w moim imieniu sprawę benefii, benefia musiała dopłacić 200% swojego pierwszego wyliczenia oraz odsetki, kancelarii odpaliłem te odsetki.

a skąd mieli twój numer konta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrfixpl: podałem w zgłoszeniu pisemnym nr konta. Na kasę nie narzekam, spokojnie wystarczy mi na naprawę auta i oto mi chodzi. Dziwi mnie po prostu takie dziwne załatwianie sprawy, po cichu.

@dziaru: dzwoniłem, twierdzą że wszystko mi wysłali na maila i tam ponoć było napisane że domyślnie jest opcja wypłaty gotówki na konto i miałem 14 dni na zmianę decyzji oraz odwołanie. Sęk w tym że żadnego maila nie dostałem.