Wpis z mikrobloga

@mk4s: @Cherbata: @Dreszczyk: @npsr: żaden ze mnie informatyk ale jak trzeba to nauczę się i zrobię, nie chcę jakiś skomplikowanych rozwiązań stosować tylko coś prostego, bym mógł w miejsce pola tekstowego wstawić jakiś tag który dyktuje by pobrać te dane z innego pliku.
@patikoti: musiałem przeczytać z 10 razy żeby zrozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) problem bardzo początkującego webdeva. Oprzyj swoją stronę na PHP albo innym języku, który pozwala na coś więcej niż html. W bardzo prostych słowach chodzi o to żeby budować stronę z klocków, np. header, content, footeri łączyć je ze sobą w zależności od potrzeb. Nie będę Ci nawet pisał o frameworkach bo tam to wszystko już
@Dreszczyk: WinduCMS mimo, że wygląda fajnie - odpada, jako, że stopkę muszę mieć własną, a to oferuje tylko wersja płatna.

@fuuYeah: no tak też sobie to wyobrażam, a ta operacja posiada jakąś nazwę? By mi było łatwiej znaleźć jakiś poradnik.
@patikoti:

Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, czasem nie da się że klikniesz i już jest.

Najprostszym rozwiązaniem byłoby chyba w tym wypadku zbudować stronę jako theme do WordPress. WinduCMS nie polecam dla początkujących bo to system dla troszkę bardziej zaawansowanych użytkowników, dodatkowo dokumentacja jest strasznie biedna. Zaletą może być chyba tylko brak konieczności korzystania z bazy danych.

Do WordPressa masz całą masę tutoriali, poradników i bogatą dokumentację. Wejdź sobie na YT i
@patikoti: nie wiem no, widoki, szablony. We frameworkach zazwyczaj nazywa się to widokami. Są też jakieś gotowe systemy szablonów jak np. Smarty (#!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Ale jak już chcesz coś poznać nowego to lepiej ugryźć jakikolwiek znany framework. Symfony, Slim, Zend, ostatnio laravelem się wszyscy podniecają (może ma przyszłość). Zobacz ich dokumentację, aby postawić na tym aplikację wg tutoriali z dokumentacji naprawdę nie trzeba wiele.
@fuuYeah @Cherbata

a czy nie mogę po prostu utworzyć kilku podstron, gdzie każda miała by mniej więcej taką treść?

php-wczytaj=naglowek.htm

php-wczytaj=nazwapodstrony.htm

php-wczytaj=stopka.htm

na myśl o wordpressie wydaje mi się, że będzie sporo pracy z przystosowaniem tego do działania, zwłaszcza kiedy mam gotowy już szablon i nie chce mi się robić tego od nowa
@patikoti:

Jak znasz angielski to mogę Ci podać fajny tutorial na YT. Nauczysz się w godzinę bo to jest dość proste, tym prostsze że masz już prawie gotową stronę, czyli większość pracy masz za sobą.