Wpis z mikrobloga

Człowiek bez sumienia, człowiek "w pracy robi się wszystko czego chce od Ciebie przełożony", człowiek "ja tylko wykonywałem rozkazy" - Niemiec idealny? Być może - w końcu w latach 1951–1967 burmistrz miasta Westerland, w 1958–1967 poseł do landtagu w Szlezwiku-Holsztynie, zmarł w 1979 w swojej rezydencji na wyspie Sylt.

Znany również jako Rzeźnik Woli - Heinz Reinefarth. Nigdy nie poniósł odpowiedzialności za zbrodnie [chociaż za jego życia nie było jeszcze Gazety Wyborczej].

Co mam robić z tymi cywilami? Mam mniej amunicji niż zatrzymanych.


- Heinz Reinefarth, 5 sierpnia 1944, Warszawa

#historia #drugawojnaswiatowa #powstaniewarszawskie #pw1944 #warszawa #cytaty
HORrorNY - Człowiek bez sumienia, człowiek "w pracy robi się wszystko czego chce od C...

źródło: comment_Fju5JTk6bqciOYUZP6OpAH6r7BSx504J.jpg

Pobierz
  • 7
@HORrorNY: @Styrmir: @siemankooo:

Za gdańskich pocztowców też nikt nie odpowiedział:

"Odpowiedzialnych za mord sądowy Hansa Giesecke i Kurta Bode nigdy nie spotkała jakakolwiek kara. Zostali po wojnie zdenazyfikowani. Giesecke został dyrektorem Sądu Krajowego Hesji we Frankfurcie nad Menem, a Bode był sędzią, a potem wiceprezesem Wyższego Sądu Krajowego w Bremie. Zmarli w latach siedemdziesiątych jako cenieni prawnicy."
@Kelemele: z tego co pamiętam to po prostu wrócili do swoich stanowisk jakie mieli podczas II wojny i tyle, szczególnie że część z nich swoimi badaniami nic nie osiągnęła.