Wpis z mikrobloga

#pytanie #telewizja #tv #elektronika mirki mamy w domu dwa telewizory podłączone analogowo anteną, problem w tym że w moim nie mogę znaleźć paru kanałów, po przeskanowaniu pasma VH przeskakuje na pasmo U, porównywałem listę kanałów u mnie i u brata i ostatni kanał na końcu pasma VH ma częstotliwość 311MHz a początek pasma U ma częstotliwość 447MHz, brakuje mi paru kanałów znajdujących się na częstotliwościach właśnie pomiędzy nimi, dlaczego mój telewizor tego nie znajduje?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m4rj4n: albo ustawienia w tv, albo może wtyczka odwrotnie podłączona? nam 'spec' źle rozgałęźnik podłączył, a ja nie sprawdziłem i zdziwko, czemu 2 częstotliwości są całkowicie wycięte...
  • Odpowiedz
@zenon0800: chodzi mi że nie przez dekoder tylko po prostu podłączona antena telewizja analogowa z kablówki, mój telewizor to daewoo taki stary mały kineskopowy 14 cali, brata to jakiś chińczyk kineskopowy też chyba 14 cali z biedronki z wbudowanym odtwarzaczem dvd. podejrzewam że chodzi o to że brata chiński telewizor jest jakiś uniwersalny bo przesukuje wszystkie czestotliwości aż po 900MHz, mój jest pewnie nastawiony tylko na częstotliwości występujące w europie
  • Odpowiedz
@m4rj4n: no rozgałęźnik ma wejście i dwa wyjścia. a on podłączył wejście do jednego z wyjść, a do pozostałych dwóch wyjścia. no i tam, gdzie było wyjście antenowe podłączone do wejścia- wycinało dwie częstotliwości, nie było sygnału na tych dwóch mhz, a pozostałe działały (a na tym jednym wyjściu kablowym, gdzie wyjście było podłączone prawidłowo do wyjścia, to działało wszystko). taka historia :P
  • Odpowiedz