Wpis z mikrobloga

#android #tasker

Ok, okazuje się, że problem ze wczorajszego posta, tj. http://www.wykop.pl/wpis/8959840/mirki-co-moze-byc-przyczyna-ze-na-android-w-sgs5-j/ wynikał z kilku rzeczy. W ogólności profile miałem potworzone dobrze, natomiast niedziałanie zmiany głośności dzwonka było spowodowane tym, że w #samsung Galaxy S5 (nie wiem, jak w innych) nie da się zmienić głośności dzwonka (parametr %VOLR w taskerze) w trakcie połączenia. Oznacza to, że dla mojego telefonu reguła A3: Ringer Volume [ Level:15 Display:Off Sound:Off ] If [ %VOLR < 15 ] użyta w profilu Event: Phone Ringing [ Caller:C:FAV ] po prostu nie dochodziła do skutku wtedy, kiedy powinna, a zamiast tego buforowała się i wykonywała po zakończeniu eventu, czyli kiedy telefon przestawał dzwonić.

Powyższa przypadłość nie dotyczy, jak się okazuje wszystkich telefonów.

Aby to obejść byłem zmuszony zastosować trik, polegający na tym, że dzwonek ustawiłem w systemie na "cichy", natomiast dla połączeń przychodzących odtwarzam mp3 z dźwiękiem jakiegośtam wybranego dzwonka. Dzięki temu mogę swobodnie zmieniać jego głośność nawet, jeśli telefon dzwoni, a nawet mogę sobie ustawić, aby równolegle do mp3 z dzwonkiem był odtwarzany tekst z TTS, który w interwale co 3 sekundy mówi mi, kto dzwoni.

Jakby ktoś chciał, to służę pomocą i profilami :)
  • 4
  • Odpowiedz
@ozzi91: a to teraz musisz się uzbroić w cierpliwość, bo mi sie ciągle nowe koncepcje rodzą i właśnie przerabiam wszystko od początku. A reguły mają dzialać tak, żeby nic nie dzwoniło na silent mode, pomimo trików i używania źródła "media" zamiast "ringer" ;)
  • Odpowiedz
@ozzi91: Niewiele. Póki co tylko włączanie WiFi w okolicach domu i wyłączanie danych komórkowych kiedy WiFi nawiąże połączenie z jakimś hotspotem. Mam parę innych pomysłów, ale dopiero zaczynam zabawę z taskerem...
  • Odpowiedz