Wpis z mikrobloga

Miraski, pytanie mam.

Przyjechałem do teściów na urlop, tylko że #!$%@? mnie internet strasznie.

Niby mają 10mb, ale takie wyniki po robieniu testów, ja rozumiem, że pełnej dyszki nigdy nie będzie, ale to jest przesada :/

Co zrobić? Co sprawdzić najpierw przed wykonaniem telefonu do neostrady? Sprawdzałem na samym kablu bezpośrednio z routera i wyniki identyczne.

#neostrada #orange #internet zawołam #pcmasterrace, bo kto jak kto, ale Wy powinniście widziec co i jak.
źródło: comment_p3nxCUygXAir8W49KV7q7od5uoqhAh4N.jpg
  • 20
@Qfarcowy: Sprawdź margin snr i tłumienie (attenuation). Jak te parametry nie będą złe to zgłoś do techników (przez orange.pl), żeby zresetowali DLM.
@serial28: Robiłem testy na 3 laptopach i stacjonarnym. Mówią, że to normalne, jakiś czas temu zauważalnie zwolniło i tak to zostawili -_-

I wątpie, że obciążona bo to mini mini wioseczka, gdzie praktycznie sami starzy ludzie mieszkają. Serio nie ma tu młodzieży a jak jest, to siedzi na przystanku i pije piwo.
@Qfarcowy: Ludzie zrozumcie wreszcie, że nie wszyscy mieszkacie do 3km od centrali żeby wam działało 10Mb. Na miedzi jest niemożliwe 10Mb gdy mieszkasz 4-5km od centrali. Nie psioczcie na neo bo to nie ma sensu.
@Dorth: Psioczę, bo zaraz po założeniu neo prędkość była ok 8mb, nagle ni z gruchy, ni z pietruchy prędkość spadła i nie da się nawet w nic pograć a torrenty ściąga mi z zawrotną prędkośćią 300kb/s. Ja wiem, że jest to prędkość DO 10mb, ale bez przesady, taki internet był standardem kilka lat temu a nie teraz, gdy łatki do gier zajmują po 10GB.
@miomol: Tłumienie jest skorelowane z odległością od centrali tzn. rośnie wraz z nią. Są oczywiście przypadki gdzie są nowe wypas kable i śmiga na większe odległości net lub stare ołowiane kable gdzie ledwo 1Mb leci. 4,4 km od centrali to powinniście mieć w ok. 4Mb
@Qfarcowy: Twój problem wynika z faktu, że pętla abonencka dostała pewnie niezłe szumy od innych użytkowników. Chociaż nie chce mi się wierzyć, że ktoś na tak długiej pętli jak 3km uruchomił Ci usługę 10Mbit/s - to nie ma prawa działać stabilnie. U mnie w mieście ludzie którzy wcześniej posiadali Neostradę o zawrotnych prędkościach 2-4Mbit mających linię po parę KM musieli zrezygnować z usługi. Po wprowadzeniu VDSL2 pojawiły się tak znaczące szumy,
Chociaż nie chce mi się wierzyć, że ktoś na tak długiej pętli jak 3km uruchomił Ci usługę 10Mbit/s - to nie ma prawa działać stabilnie


@brokenik: Mam przed sobą umowę i jak byk stoi opcja 10mbit ;_;

Na chwilę obecną czekam aż do mnie oddzwonią, bo "sprawdzają".
@Dorth: Tłumienie nie jest wyznacznikiem przepływności - najistotniejszym parametrem jest SNR - odstęp sygnału od szumu. Przy czym powiązanie tłumienie-odległość należy również rozumieć w kontekście szerokości zajętego pasma. Z uwagi, że ADSL zwykle korzysta z DTM to rozrzut SNR na poszczególne podnośne może być diametralnie różny. Co do jakości kabli - każdy technik z Orange/TP Ci powie, że nie ma znaczenia czy kabel jest nowy czy nie - bardzo często stare
@Qfarcowy: Powiem Ci tak - usługi ADSL/VDSL sprzedaje się jak leci - znam takich majstrów co na liniach 1,8km chcieli ludziom wciskać kit - Neostrada 80Mbit/s. No ja Cię proszę. Skoro idioci kupują usługę mając wcześniej ledwo 10Mbit... to jakim cudem nagle znaleźli się w zasięgu 80Mbit/s? Cudów nie ma. Na papierze różnie może być.