Wpis z mikrobloga

#webdev #komputery #vps #serwery jak postawic server maila na VPSie? Mam go na OVH, wgrany apache2, webmin. Domyslam sie ze potrzebny jest postfix i dovecot, ale nie potrafie tego skonfigurowac, w google znajduje poradniki w ktorych nie ma pewnych opcji u mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pulse: no wlasnie kiedys widzialem go musze poprobowac. Jak potem z jakims GUI dla tych maili? da sie cos wrzucic zeby pod mail.domena.pl byla strona jak gmail?
  • Odpowiedz
@cordant: O poradnik dostałeś nawet jakiś. Mam nadzieje, że będzie Ci pasował do Twojej wersji (bo nie podałeś jaka). Ważne rzeczy przy stawiania serwera email: revers DNs (czyli rekord PTR), wpis w abuse.net dla domeny, no i certyfikaty do połaczeń SSL/TLS.
  • Odpowiedz
@Nicrame: Debian 7, nic wiecej nie widze na temat tego systemu, moge Ci jeszcze wersje jadra podac - Linux 2.6.32-042stab092.2 na x86_64.

@fotexxx: No bardzo chetnie sobie bym to postawil tylko co wtedy z webminem i wszystkim tam? mam postawiony ftp, hosting ze strona...
  • Odpowiedz
@vorm: nauczyć się może stawiając serwer lokalnie...a nie na produkcji ,bo z tego co autor napisał to ma już tam jakieś strony i serwer zdecydowanie nie jest "testowy".

Potem przyleci z płaczem ,że ch.. mu wszystko strzelił lub miał włam.

Tak więc hamuj pietą buraku.
  • Odpowiedz
@vorm: boli mnie to ,że pewne standardy działania, wyraziłem swoja opinie a ty się miotasz jakbym ci matkę zgwałcił.

Od doradzania to wszyscy a potem nie będzie nikogo kto weźmie odpowiedzialność jak autorowi coś nie pójdzie tak jak trzeba.

Wybacz ,ale średnio raz w tygodniu oglądam efekty niedzielnych sysadminów
  • Odpowiedz
@cordant: Jesli robisz sobie testowo to smialo, jednak jesli chcesz go uzywac na codzien - daj sobie spokoj... Kup domene, zaloz skrzynke w serwisie ktory pozwala korzystac z wlasnej domeny i korzystaj.
  • Odpowiedz