Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wyjątkowo omlet na śniadanie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Składniki:

2 całe jajka

4 białka

łyżeczka kawy

20g wiórków kokosowych

słodzik do smaku

+ do polewy 20g masła orzechowego (możecie dać więcej lub mniej, jak wam pasuje)

kcal:492

B/T/W: 33/38/5

Piszcie co chcecie w kolejnym wpisie:

- omlet z mięsem (na moje oko wygląda jak pizza) :D

- spaghetti dla #mikrokoksy , czyli bez makaronu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polecam obserwować tag #matimeals po więcej przepisów.

#dieta #gotujzwykopem #lowcarb #keto
Mateusz15936 - Dzisiaj wyjątkowo omlet na śniadanie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Składniki:

2 całe ...

źródło: comment_rpyJAcKZJmiap7sUvu8bIfKHEvuLfUZc.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Mateusz15936: Polecam jeszcze dodać twarogu, polepszają się makroskładniki i, jak dla mnie, również smak i konsystencja.

Tak poza tym to możesz powiedzieć, jakiej marki jest to masło orzechowe i gdzie je dostać? Kupuję firmy Sante, ale jest sporo ciemniejsze i bardziej gęste, a z tego co wiem, to prawdziwe masła orzechowe powinny być właśnie rzadkie i jasne.
  • Odpowiedz
@Kampala: Ja używam primavica 95% orzechów (po 12zł kupuję). Ten sos jest taki jasny, bo masło rozrabiam z gorącą wodą i słodzikiem, poszukaj w poprzednich wpisach, tam dokładnie wyjaśniam co i jak robię :)
  • Odpowiedz
@Kampala: A co do twarogu to faktycznie dobrze jest dodać go 50-80g jednak tym razem na redukcji unikam nabiału jak ognia. Staram się jeść nabiał nie częściej jak 1-2 posiłki w tygodniu :)
  • Odpowiedz
@mateusz-it: Unikam nabiału, ponieważ teoretycznie powoduje retencje wody i jest słabo przyswajalny. A jako, że na poprzednich dwóch redukcjach nabiału pakowałem w wuj. To teraz go mocno ograniczam(prócz sera żółtego, który dodaje średnio do 1 posiłku dziennie). Zobaczymy co będzie na koniec :)
  • Odpowiedz