Wpis z mikrobloga

Mireczki, z kolegą który działa w branży aeronautycznej przygotowujemy dokument który odpowie na główne pytania i obawy dotyczące POLSA (Polish Space Agency).

Poruszylismy juz takie watki jak:

- prywatni sobie sami poradza

- to tylko dla posad

- spacex sam sobie radzi

- ustawa jest bardzo ogolna

- czy sa w Polsce firmy ktore to w ogole robia?

- zyski sa bardzo ogolnie przedstawione

Macie jeszcze jakieś pytania/wątpliwości/twierdzenia, na które można by odpowiedzieć?

#kosmos #nauka #spacex #nasa #polsa #pollandcanintospace
  • 22
@Zabatrawiasta: To inicjatywa mojego kolegi, który jest współwłaścicielem polskiej firmy, która zajmuje się doradztwem naukowym i biznesowym firmowym z branży aeronautycznej (m.in. inwestujących w Polsce firm zagranicznych). Na razie nie chcę pisać więcej, ale to będzie poważny dokument, profesjonalnie przygotowany.

Ma on iść wszędzie, zarówno do mediów mainstreamowych, jak i partii politycznych, ale również na wykop i fejsbuka. Ogólnie mają swoja dojścia, a ja im pomogę tam gdzie dojść nie mają
@LooZ: Widzisz i tu się pojawia problem. Jeśli ma to iść do prostych mas, to musi być napisane prostym językiem, wtedy może i na facebook, wykop trafi. Jeśli to ma iść do mediów, partii to już musi być napisany innym językiem. Trudno będzie Ci odnaleźć złoty środek aby zadowolić każdego. :)
@LooZ: Nie pytanie, nie wątpliwość, lecz moja opinia. Osobiście uważam, że Polska ma ważniejsze wydatki niż agencja kosmiczna. Nie mówię, że nie powinna powstać w ogóle, ale na pewno nie teraz, gdy w budżecie na wszystko brakuje pieniędzy. Jak napisał @TakBylo:

Polsa z założenia nie ma zarabiać, nie będzie zarabiać


Najpierw uporajmy się z kulejącą służbą zdrowia, edukacją publiczną, ulżyjmy przedsiębiorcom, pracownikom itd. Dopiero potem bierzmy się za podbój kosmosu.