Wpis z mikrobloga

@Dimetyloamina: Pewnie troll, ale dam 2/10 bo odpisuje.

W skrócie, dowody masz w sobie. Narządy szczątkowe, które posiadasz takie jak wyrostek robaczkowy, zęby mądrości, czy kość ogonowa są pozostałością po wcześniejszych etapach ewolucji. Innego wytłumaczenia, na zaistnienie tych elementów nie ma.

No chyba, że wszechświat ma 6000 lat i stworzył nas bóg, któr stworzył też skamieliny, które datujemy na kilkaset tysiecy lat xD
  • Odpowiedz
Ktoś tu nie wie, że ewolucjonizm jest jedynie teorią, nigdy nie potwierdzoną.


@Dimetyloamina: dżizas... Teoria ewolucji to teoria opisująca zjawisko ewolucji, natomiast zachodzenie samego zjawiska ewolucji jest faktem ponad wszelką wątpliwość: potwierdzonym, obserwowalnym i zaobserwowanym, wielokrotnie odtworzonym i wreszcie opisanym (teorią ewolucji).


Hipoteza ewolucji, aby awansować na teorię ewolucji z definicji musiała zostać udowodniona (m.in. przez zgodność modelu z obserwacjami i zdolność predykcji), a co więcej z definicji musiała zawierać
  • Odpowiedz
@malytrol: Nie. Człowiek naprawdę pochodzi od małpy. Powiedzenie "człowiek nie pochodzi od małpy, tylko ma z nią wspólnego przodka" jest bzdurą - wspólny przodek dowolnej małpy i człowieka BYŁ małpą. Człowiek po prostu nie pochodzi od ŻYJĄCEGO OBECNIE gatunku małpy.

Homo sapiens JEST małpą, należy do nadrodziny małp człekokształtnych i infrarzędu małp właściwych.

@M4lutki: ^
  • Odpowiedz
@Ginden: Pokaż mi takson od którego wg Ciebie pochodzi człowiek. Współczesne małpy (małpy szerokonose i małpy wąskonose) pochodziły od wspólnego przodka i nie wiemy jak on wyglądał i czym był, więc nie możesz powiedzieć że pochodzimy od małpy. Jeśli mi nie wierzysz to zapraszam do dowolnego muzeum historii naturalnej gdzie pracownik naukowy na pewno lepiej niż ja rozwieje Twoje wątpliwości i wszystko wytłumaczy.
  • Odpowiedz
Pokaż mi takson od którego wg Ciebie pochodzi człowiek.


@malytrol: Człowiek pochodzi od ryb, mimo że rybą nie jest.

Współczesne małpy (małpy szerokonose i małpy wąskonose) pochodziły od wspólnego przodka i nie wiemy jak on wyglądał i czym był


Super. Polecam doczytać co to jest takson monofiletyczny i dlaczego małpy człekokształtne są takim taksonem.
  • Odpowiedz
@Ginden: Nie może pochodzić od ssaków, bo jego przodek nie był ssakiem. Uczepiłeś się systematyki i nie dopuszczasz do siebie logiki. Z mojej strony to tyle, podważasz to co mówią osoby zawodowo się tym zajmujące nie posiadając żadnych kompetencji. Jak kiedyś platyna. Miłego dnia.
  • Odpowiedz