Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie ze stażu bo "jest pan nieproduktywny i zbędny naszej firmie"

chyba #!$%@? i jade w sierpniu do Niemiec - 1000euro do ręki ~~ 4100zł/miesiac - 800zł kwatera = 3300zł/miesiąc, nie wiem ile na żarcie wydałbym przez miesiąc :?

albo zostane tutaj i pójde pracować na magazyn - kurs na wózki mam, książeczkę sanepidowską mam więc znajdę pewnie prace ;p

poszedłbym na następny staż, ale tym razem z urzędu pracy, tyle że 988 zł brutto na miesiąc z pup to śmiech - 750zł do ręki a mieszkanie na utrzymaniu i jeszcze inne wydatki związane z życiem

mam nadzieje że będzie dobrze ;p

#oswiadczenie troche #gorzkiezale #pracbaza #praca #staz #przemyslenia #takietam #zagranico #emigracja #niemcy #itd
  • 24
@Rakers: uczyłem się dopiero ksiegować i obsługiwać Symfoni

@yodaa1: na poczatku troche tak bo nie chcieli mi dawac dużo roboty, potem juz pracowałem normalnie, ale malo mieli klientów ostatnio wiec teraz nie bylo prawie nic do roboty - kilka firm zrezygnowalo z ich oferty i tak wyszlo ;/
@kopek: 1k euro do ręki Cię zadowala? Znajomy prowadzi firmę budowlaną w DE - Bawaria dokładnie, szukał ostatnio taniej siły roboczej, takich przynieś podaj pozamiataj. Jak rzucił 1,5k eur/ miesiąc w systemie 3 tygodnie pracy, tydzień wolnego. To pierwsze 4 osoby mu odmówiły.
@kopek: #!$%@? kraj. Mnie tu jeszcze szkoła trzyma, ale gdybym zarabiał <1k euro miesięcznie w Wwa to bym już dawno wyjechał, a tak jeszcze semestr się przemęczę... i do zobaczenia w DE za rok ;)
@Qracz3k: no ja skonczylem licencjat teraz i myslalem moze mgr zrobic, ale jak nie bede pracował w kierunku studiów to szkoda mojego czasu ;p ... wole jechac do Niemiec i za tą samą robote zarobic 4x tyle ;p
@kopek: 1000€ to jest mało jak na Niemcy. A 800zł kwatera to chyba jakiś barak bez ogrzewania, no chyba że to akademik lub WG?

Zwykły cukiernik dostaje 1500€.
@kopek: To zależy od bundeslandu, w jednym dostaniesz mniej a w innym więcej. Osobiście znam przypadek o takim wynagrodzeniu netto.

Może poszukaj sobie jakiejś pracy na lagerze, tam chyba więcej zrobisz. :)
@kopek: 1000 euro w Niemczech to są marne grosze, które starczą na przetrwanie. Będąc w DE nie możesz przeliczać i cieszyć się, że 4000zł zarabiasz, bo życie jest droższe.
@trollik: nie wiem czy takie droższe, kolega był 3 miesiące wlasnie w DE i mówił mi że niektóre artykuły w supermarketach np. LIDL są nawet tańsze niż u nas albo ceny są podobne i jakościowo oczywiscie te produkty są lepsze - no bo Niemcy, jedyne zmartwienie to mieszkanie i jego koszt utrzymania
@kopek: Ja mówię właśnie o mieszkaniu. Jedzenie faktycznie jest często tańsze, ale jak chcesz w miarę normalnie żyć, to min. 500 euro idzie. No chyba, że odpowiada Ci mieszkanie z kimś w pokoju.
@trollik: no własnie niektóre oferty pracy oferują zakwaterowanie - ale jak kolega pojechał własnie na takie ogłoszenie to mieszkał w mieszkaniu 2 pokojowym + łazienka + kuchnia i w każdym pokoju dwie osoby. Czyli 4 osoby na takie mieszkanie to chyba nie tak źle mi się wydaje ;p Ale jak gadał z jakimś innym Polakiem, który pracował gdzieś indziej i też miał zakwaterowanie to mieszkało ich 10 osób w jakims domku.