Wpis z mikrobloga

@psi-nos: No sorry ale jest różnica między brudną klamką od drzwi a gołębiem.

"Gołębie stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Badania hiszpańskich naukowców nad dzikimi gołębiami miejskimi wykazały, że ptaki te przenoszą m.in. bakterię wywołującą u ludzi ciężkie choroby żołądka i jelit. "
  • Odpowiedz
@psi-nos: Żeby się zarazić nie musisz jeść ani dotygać gołębia. Wystarczy, że np. nasra ci na samochód, a chyba przyznasz, że najbardziej gówna na aucie możesz spodziewać się od gołębia.
  • Odpowiedz
@negatywne_myslenie: Z tego co mi wiadomo wiele gatunków powstało dla specjalnych celów, np. jamniki. Nie powiesz mi teraz, że psy nie są przydatne, skoro człowiek potrafił stworzyć świetnego psa do pilnowania owiec, świetnego psa do szukania kretów/trufli, świetnego psa na polowania i świetnego psa dla wyglądu.
  • Odpowiedz
@negatywne_myslenie: Właśnie przeczytałem, że koty również niektóre gatunki były stworzone do różnych celów. Np. jeden gatunek miał ostrzegać swojego pana swoim miauczeniem, inny gatunek miał łapać myszy (oczywiste) a jeszcze inny wyławiać rzeczy z wody (świetny pływacz). Tylko, moim zdaniem psy powinny wygryźć koty bo tak samo spełniały te wszystkie role. Pewnie problem w tym, że dziki pies jest groźniejszy niż dziki kot. Zwłaszcza przez swój rozmiar.

Dla mnie psy zawsze
  • Odpowiedz