Wpis z mikrobloga

Komiks jest dużo lepszy od serialu. Nie wiem, jakim cudem scenarzysta wpadł na pomysł, że w serialu z pobytu na farmie cały nudny jak flaki z olejem sezon zrobić.

#twd
  • 10
  • Odpowiedz
@Strus: 100% powagi. 1 sezon to kolejny nudny jak flaki z olejem film z zombiakami. Oh wow! Kolejny film z zombiakami! Tego jeszcze nie bylo!

2 sezon to z kolei arcyciekawe starcie dwoch charakterow, z wyczekiwaniem kto do czego sie posunie, a raczej kto pierwszy wbije drugiemu kose miedzy zebra. 3 sezonu jeszcze nie obejrzalem do konca, wiec nie uzupelnie nierownosci.
  • Odpowiedz
Oh wow! Kolejny film z zombiakami! Tego jeszcze nie bylo!


@radudzik: Nie rozumiem na co liczyłeś ;] Ja liczyłem na dynamiczny serial z żywymi trupami i taki jest - pomijając drugi sezon. Chcesz obyczajówki w realnym świecie - oglądaj Breaking Bad. To trochę tak, jak jedna recka gry TWD którą widziałem - "świetna gra, ale nie lubię zombie, mogłaby być bez zombie". Bitch, please :P

W komiksie jest świetna równowaga między
  • Odpowiedz
@radudzik:

Generalnie zgadzam się z Tobą, ale dla innych powtórzę po raz setny pewnie: bo ludzie nie pojmują, że to głównie serial dramatyczny. To nie jest żadna produkcja kina akcji, ani nic w ten deseń, chociaż takie elementy oczywiście się pojawiają. Wystarczy zobaczyć czym zajmował się wcześniej Darabont - Zielona mila, Skazani na Shawshank. Go głównie nie interesuje dynamika, to tylko tło do opowiedzenia historii, pokazania zachowań ludzkich. Tak samo w
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: Liczyłem na to co mam w pierwszym i trzecim sezonie. Nie na operę mydlaną z zombie w tle, jaką był drugi sezon. Jakby pierwszy sezon był taki jak drugi, to bym po prostu nie oglądał - i tak też zrobiłem, dopóki nie wyszedł trzeci sezon, o którym trochę przeczytałem i przemęczyłem drugi tylko dlatego.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: Nie odnoszę się, bo moim zdaniem nie masz racji, co pokazuje pierwszy i trzeci sezon. Albo twórcy zrozumieli błąd, albo po prostu scenariusz im się rozlazł - po prostu tego "tła" tam było zdecydowanie za mało, równie dobrze to mógłby być serial o bezdomnych, a zamiast zombiaków dzikie zwierzęta. Przeczytaj komiks to zobaczysz, że mu bardzo daleko do tego nudnego drugiego sezonu.
  • Odpowiedz
@Strus:

Dobre podejście :D Bo skoro twierdzisz, że nie mam racji to warto to uzasadnić. Co do sezonu pierwszego to oczywiście jest tam akcji, nawet sporo (ale nadal dużo mniej niż w trzecim), ale nie uważam żeby dominowała, żeby ona była najważniejsza. Co do porównania to analogicznie w Rodzinie Soprano Tony ma problemy z żoną i dzieciakami i na tym w dużym stopniu skupia się serial, więc można by wywalić elementy
  • Odpowiedz