Wpis z mikrobloga

#gothic #risen #risen2 #risen3 #gry

Od kilku miesięcy dostawaliśmy zapowiedzi Risen 3. Mówiły one, że gra wróci do korzeni Risen 1 i Gothiców 1-3. Radowało mnie to bardzo już wyobrażałem sobie powrót starej mechaniki gry, która w Risen 2 została zmieniona (popsuta). Patrze teraz na gameplay z Risen 3: https://www.youtube.com/watch?v=DU_Xjgru_pY i jedyne co widzę to Risen 2 z mroczniejszą grafiką. Jak się okazało powrót do korzeni dotyczył tylko wprowadzenie mroczniejszego klimatu... Chyba już nie ma co liczyć na powrót starego dobrego Gothica.

Sprawa druga to czy może ktoś mi wyjaśnić kwestie interfejsu gry (ekwipunek, mapa, otwieranie skrzyń i zakupy). Czemu w Risen 2 i Risen 3 wprowadzili jakieś listy na cały kran na czarnym tle, a nie jak w Gothicach i Risen 1 klasyczne okienka znane z takich tytułów jak Diablo i innych klasycznych RPGów? Identycza sytuacja z Wiedźminem. Klasyczne RPGowe okienka w W2 zamienili w listy na cały ekran, ja tam się gubiłem i przewijałem kilometrowe listy przedmiotów. Można jeszcze przytaczać masę innych produkcji, np. Dungeon Siege 3 to samo - listy na cały ekran. Chyba jestem za stary na nowe gry. Dla mnie to zmiany na gorszę. Przecież jakby w D3 wprowadzili takie listy to chyba cały Blizzard spłonął by na stosie.
  • 6
@serczi: a mi tam oba Riseny sie podobaly - jedynka byla wg mnie trudniejsza, ale w dwocje super mi podpasowal klimat piracki, takze jak zrobia mix tych 2 czesci to na pewno zagram :)
@serczi: to jest jakiś żart ta gra, risen 1 pierwsze 2 rozdziały były jeszcze spoka, 2 była totalnym gunwem, a 3 wygląda na istną porażkę, ja poczekam aż cena 3 spadnie do 60 zł bo te 100-120 zł to nieśmieszny zart, przeciez to jest to samo co 2 praktycznie.... w dodatku ta grafika sprzed 8 lat z gothica 3 xD