Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie chcemy przejść na mumble?

- mumble jest awaryjny i nie radzi sobie przy sporym packet loss

- ma bardzo bardzo brzydki i trudny w obsłudze interfejs

- jakość głosu teamspeaka jest nie do pobicia - w końcu korzysta z komercyjnych kodeków

- trudno zmusić kilkuset użytkowników do przejścia na gorsze rozwiązanie, zdecydowanie lepiej jest raz do roku sciapać się po parę złotych i mieć święty spokój ze wszystkim

- i bardzo boje się odpływu użytkowników po przejściu na mumble - wielu nie chce instalować dodatkowego programu, który dubluje się możliwościami z timspikiem.

#ts #ts3 #teamspeak
  • 4
@surma: OK. Nie wiedziałem, że ta opcja była rozpatrywana. Acz co do awaryjności - mi serwer mumble działał przez pół roku bez zawieszek. Faktem jest jednak, że TS3 jakiś czas temu zaczął brzmieć sensownie i przebił mumble. Dzięki za wytłumaczenie i powodzenia w zbiórce!
- jakość głosu teamspeaka jest nie do pobicia - w końcu korzysta z komercyjnych kodeków


@surma: z tym jednym się nie zgodzę, zarówno TS3 jak i Mumble korzystają z otwartoźródłowych kodeków Xiph.org, czyli CELT, Speex i Opus


więc różnicy w głosie nie ma ;P

a co do interfejsu się zgodzę, Mumble ma po prostu znacznie mniejszą funkcjonalność ;s
@surma:

1. Jeszcze nie widziałem żeby mumble samo z siebie się #!$%@?ło.

2. Interfejs jest minimalistyczny bez zbędnego gówna. Trudny w obsłudze? Ciekawe z której strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Korzystałem z jednego i drugiego, jak dla mnie przyjemniejszy dźwięk ma mumble ponieważ więcej wybacza przy kiepskim mikrofonie.

4. Tutaj to kwestia przyzwyczajenia.

5. Jak nie będą mieli wyjścia to gdzie pójdą? Na jakieś randomowe gadanie?