Wpis z mikrobloga

Czy podbicie białka do 4.4 g/kg daje jakieś korzyści?

Badacze sprawdzili jaki ma efekt spożywanie 4.4 g/kg w porównaniu do 1.8 g/kg. Grupą badaną zostali mężczyźni i kobiety doświadczeni w treningu siłowym.

Jaki efekt dało zwiększenie białka tak bardzo (o 140%!)? Żaden.

Nie zanotowano zwiększenia masy ciała, masy mięśniowej czy zmiany ilości tkanki tłuszczowej.

http://www.jissn.com/content/11/1/19

#dieta #mikrokoksy #silownia #liganauki
  • 26
@sayeret: @OporowePestki: @Szefu: @zgaS: @zepsutyzachod:

Oczywiście nie ma precyzyjnej granicy gdzie białko się przyswaja lub nie (np. przyswaja się 20g, zjadasz 22g i 2g idą się bzykać). Nie mniej IFowocy nieuczciwie cytują badania na osobach starszych gdzie faktycznie spożycie dużej porcji białka jest tak samo dobre jak małych lub nawet lepsze (!). Ale... na młodych trenujących osobach to działa inaczej:

We conclude that the pattern of ingested
@DamianParol: to co mam zrobić jeżeli moje dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi 180g (przy 2g/kg). jedząc 9 posiłków dziennie nie bede robił nic innego jak stał w kuchnii ;)
@DamianParol: Pewnie duże znaczenie ma też waga. Nie sądzę żeby organizm 120kg koksa przyswajał tyle samo białka co początkującego, 50kg chłopaczka. Jest jeszcze takie coś jak wchłanialność białka. Jak jem jajka z twarogiem to minie trochę czasu zanim organizm zacznie wchłaniać białko z twarogu.
@sayeret: Nie musisz jeść 9. 6 to już dużo a 5 na pewno wystarczy.

@zepsutyzachod: BIA (czyli maszyny) bywają kiepskiej jakość i dają z czapy pomiar, zwłaszcza jak jesteś umięśniony, jednak dobra maszyna jest wiarygodna.

Pomiar fałd to rewelacja, ale trzeba mieć dużo wprawy.

@c0_0kie: Orgazm doświadczonej osoby lepiej wykorzystuje białko niż początkującej.
@DamianParol: to co mam zrobić jeżeli moje dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi 180g (przy 2g/kg). jedząc 9 posiłków dziennie nie bede robił nic innego jak stał w kuchnii ;)


@sayeret: a jakie masz oczekiwania od trenowania na siłowni? Jeżeli inne niż występ w debiutach, tylko po prostu dobrze wyglądac/byc silnym, to miej gdzieś takie smaczki, które są wysienką na torcie do tego wszystkiego, co powoduje 95% rezultatów. Peace :)
@Vonsatch: na razie jadę w dół z 90kg/180cm (90 to było 2tyg temu teraz wagi nie mam ;) ). Więc redukcja a jakieś muskle są pod spodem i chciałbym bardzo aby zostały. Dlatego ważne dla mnie jest ilość białka nadzień. Mnie nie interesuje jak, może być nawet i IF byleby dostarczyć te ~200g dziennie