Wpis z mikrobloga

Pytanie do #4kuce #knp #4konserwy #libertarianizm (trochę też)


Kiedyś była mowa że KNP jest za tradycyjnym modelem rodziny, że mężczyzna ma tyle zarabiać żeby żona nie musiała pracować - ten argument też był używany przy różnych dyskusjach w związku z tym że kobiety zarabiają mniej (moje zdanie nie jest tu istotne), jednocześnie też była mowa o tym że zasiłki są złe, że rozleniwiają ludzi itd itp (i tu też moje zdanie nie istotne), dołączmy do tego prywatną opiekę medyczną, prywatne szkolnictwo itd.

Co zaproponujecie matkom z dziećmi kiedy ojciec zginie od wypadku/choroby - nie z winy konkretnego człowieka którego można obciążyć finansową odpowiedzialnością za pozbawienie rodziny źródła utrzymania?

Czy zrobilibyście wyjątek i dali takiej rodzinie zasiłek (po to żeby niedoświadczona matka mogła jakoś wejść na rynek pracy np), czy liczylibyście tylko na prywatnych darczyńców/fundacje itd?
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tentamten:

Akurat tu gdzie mieszkam opiekunki zarabiają więcej niż wynosi min wynagrodzenie. Jeśli to nie musi być pełny etat to samotna matka nie pójdzie też na pełny etat do pracy. Odpowiedzialna matka niechętnie zostawi dzieci na cały dzień z byle kim. Pogratulować znajomym, właśnie o to chodzi, że gdyby samotna matka miała zapłacić opiekunce tyle co zarabia to równie dobrze może w domu siedzieć.
  • Odpowiedz
@ihwar:

jak rzyć ?


Nie ma siły trzeba być przedsiębiorczym. Teraz w socjaliźmie szaraki pracują u mnie grzecznie na czarno za tysiąncdwieście złotych, i w razie czego mogą liczyć na służbe zdrowia czy jakieś grosze od państwa na starość. Jak Krul zaprowadzi wolny rynek będą pracowali za tysiącdwieście już zupełnie legalnie, a jak się zużyją to w razie czego będą mogli zacząć żebrać. Dlatego jestem zwolennikiem wolnego rynku.
  • Odpowiedz
Co zaproponujecie matkom z dziećmi kiedy ojciec zginie od wypadku/choroby - nie z winy konkretnego człowieka którego można obciążyć finansową odpowiedzialnością za pozbawienie rodziny źródła utrzymania?


@ihwar: po pierwsze jest rodzina, po drugie są prywatne ubezpieczenia na życie, po trzecie jeśli zginie z wypadku nie ze swojej winy, rodzina może dochodzić odszkodowania od sprawcy na drodze cywilnej. W czym masz problem?
  • Odpowiedz
@ihwar: to jak się nie ubezpieczył to żona ma problem, zresztą przez kilka tysięcy lat ludzie jakoś sobie radzili, jak Cię to martwi to załóż fundację, która będzie takim samotnym matkom pomagać
  • Odpowiedz