Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #oswiadczenie #gry #mmorpg #takietam #wygryw

Swojego czasu byłem w teamie gameforge, w projekcie Metin2 jako GameMaster. Wiecie, opracowywanie ticketow, zabawy z graczami, czasem coś podpowiedzieć czy wypady w poszukiwaniu botow/hackow.

Jeden z graczy zarobił bana za niedozwolone oprogramowanie, czyli program wspomagający postać czy wykorzystujący luki w grze. Ok, norma. Codziennie takie rzeczy sie dzieją. Odwołanie też norma. Zazwyczaj palą głupa, że mlodszy brat siedzial, że nie wiedzili, że nie można czy wymyślają najprzeróżniejsze inne głupoty.

Tym razem koleś przysłał w odpowiedzi filmik, na którym pokazał prostą maszynkę tabującą w równym odstępie czasu poszczególne klawisze na klawiaturze. Był to pierwszy i ostatni przypadek kiedy gracz uratowal dupe mając bana za niedozwolone oprogramowanie. Wszystkie bany są poparte materiałem dowodowym w postaci filmu bądz kilku filmów z cała procedurą "weryfikacji" także jak ktoś wpadnie to po zawodach.

Niestety żeby nie było za pięknie, gracz dostał zakaz korzystania, że swojej maszynki pod groźba zablokowania konta bez możliwości odwołania.
  • 6
@tajek:

I tak i nie;p De fakto nie korzystał z oprogramowania, ani też nie podal danych dostępowych osobom trzecim;p

Generalnie była grubsza debata na ten temat co z nim zrobić włącznie z niemcami z siedziby głównej.

No ale udało sie spryciarzowi:)
@Shinu: @Shinu: Za myszkę z podwójnym przyciskiem i korzystanie z programowalnych hardware'owo dodatkowych przycisków też dostałbym bana? GM sami pracują nad swoim wizerunkiem wymyślając niekiedy własne regulaminy. Takimi ludźmi publicznie pogardzam, bo nie potrafią pokazać ludzkiej twarzy i tylko czekają na okazję kiedy dostaną swoją działkę ( ͡ ͜ʖ ͡).
@ZeldaGeek:

Tak mógłbyś dostać, ale to nie od GM tylko od ShieldHacka. Ja sie odwołaniami za bardzo nie zajmowałem wiec nie potrafie powiedzieć czy takie bany były zdejmowane.

Masz chyba mylne spojrzenie na "prace" GM.

Nikt nie wymyśla swoich regulaminów, wszystko jest w tym, który sie akceptuje rejestrując do gry. Każde odwołanie jest weryfikowane przez osoby wyżej pod kątem tego czy blokada została nałożona poprawnie i jest poparta jednoznacznym materialem. Za