Wpis z mikrobloga

Nie lubię owoców. #!$%@? mnie, że są nieprzewidywalne w smaku. Kupuje człowiek kilo truskawek i #!$%@? - kwaśne. Jabłka - twarde i suche. Mandarynki, wiśnie, brzoskwinie - kwaśne, gorzkie, bez smaku. Ja rozumiem, że smak zależy od stopnia dojrzałości, zawartości cukrów i tak dalej. Ale bez przesady.

Zdarza się, że są zajebiste w smaku - słodkie, soczyste, o idealnej twardości i fakturze. Ale zdecydowanie za rzadko. Dlatego zawsze wybieram banany. Bo wiem, jakiego smaku mogę się po nich spodziewać. Słodkiej mąki. Może nie są najzdrowsze, ale przynajmniej smakują zawsze podobnie.

Tez tak macie?

#owoce #oswiadczenie #boldupy #lato
  • 16
  • Odpowiedz
@Bianconero: Właśnie dlatego naturalne winiarnie upadają (każdy rocznik inaczej smakuje); soki produkuje się z zagęszczonego soku i dodaje regulatory (wtedy smakują tak samo) a ludzie wolą chodzić do KFC, MakKwak, i innych sieciówek, bo tam zawsze serwują tak samo niedobre.

Daj się życiu zaskoczyć. Nie oczekuj zawsze tego samego zmień coś czasem. Spróbuj dostrzec zaletę lub wadę tego że ten owoc akurat jest kwaśny lub słodki.

#niewiemjaktootagowac
  • Odpowiedz
  • 0
@Lipka91: Wina bardzo lubię i w ich przypadku akurat zróżnicowanie smaku jest dla mnie dużą zaletą. Tak samo jak z poznawaniem smaku nowych potraw, bardzo lubię to robić. Po prostu nie mogę tego ścierpieć w owocach.
  • Odpowiedz
@Bianconero: a skoro mieszkasz na wsi to pewnie masz trochę miejsca na podwórku... Zasadz sobie ze dwa drzewka brzoskwiniowe. Dużo podlewaj to będzie owocowac jak #!$%@? słodkimi owocami jak kupisz dobra odmianę
  • Odpowiedz
  • 0
Wiedzą. Ale nic mi nie mówi nazwa Jonathan albo Lobo.

W Tesco np. jabłka mają naklejki z oznaczeniem gatunku i opisem "słodkie, twarde". Zwykle się zgadza.
  • Odpowiedz
  • 1
@Bianconero: ja 50km w linii prostej od Bałtyku. W polsce. I da sie brzoskwinie uprawiać. I drzewa tak napieprzaja soczystymi owocami, że moge rozdawać ciotkom i wyjkom. A mieszkam w "miescie".
  • Odpowiedz