Wpis z mikrobloga

#mirkocraft - #grajzwykopem w #minecraft #gry

co powiecie, żeby w następnej edycji dać działki wielkości 16x16 lub wielokrotności tego rozmiaru (32x32, 48x48, 16x32 itp.)?

tak, myślę częściowo o popularnym ostatnio stylu chunk house

wydaje mi się, że to uprościłoby też administrowanie terenami i jednocześnie te najmniejsze działki 16x16 mogłyby stanowić dobre wyzwanie dla graczy, oczywiście będzie można posiadać wiele działek


  • 12
@CrossX: odpada, nie chcemy płaskiej mapy, tylko poprostu żeby dany chunk był przypisywany graczowi


ewentualnie mogłoby też robić dla tych graczy spawnpointa w miejscu tej tabliczki, gdyby jeszcze nie mieli łóżek (zarówno po śmierci jak i z komendą /home)


Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest, i tak po tygodniu gra już mało osób i nie trudno jest wyłapać kilka osób, które coś niszczą. Ban i tyle, przedmiotów ze skrzynek kraść nie można, pvp można wyłączyć i to jest wystarczające. Ogólnie więcej byłoby z tym nowych problemów niż z obecnymi "abuserami" Mi podczas 3 edycji tylko raz ktoś coś ukradł, a takie zabezpieczone chunki psułyby po części zabawę.
@adamcarlambo: nie koniecznie to musiałoby być zabezpieczone, główną motywacją mojego pomysłu na rezerwację chunków były różne niezgodności w budowaniu konstrukcji, w sensie że ktoś komuś na działkę wjeżdża

a co to terminu wykonania kolejnego formata, to nie musi to być teraz, na razie to tylko pomysł na następną edycję, @Wextor
na szybko przeprojektowałem teren zbliżony do obecnego, tylko że własność i przeznaczenie działek już oparte na chunkach

budynki od północnego wschodu do południowego zachodu: zamek, domek drewniny przy plaży, sracz, spawn, ratusz, reaktor jądrowy. no i oczywiście drogi.

gdyby poprawić te grube linie na kartce symbolizujące granice chunków, to widać by było, że każda z tych budowli nie wychodzi poza przeznaczone dla niej chunki. może słabo to teraz widać, więc spróbuję załatwić
Pobierz B.....f - na szybko przeprojektowałem teren zbliżony do obecnego, tylko że własność i...
źródło: comment_mtUMZ3BLSPKmxygwxDNwGniRkMCweuKW.jpg