Wpis z mikrobloga

Właśnie się zastanawiałem jak można ulepszyć Wykop. I wpadłem na ciekawy (moim zdaniem) pomysł. Uważam że powinna być możliwość oceniania tytułu i podtytułu znaleziska. Ideałem byłaby możliwość nadawania tytułów alternatywnych na które by się głosowało. To by dopiero był kreatywny burdel :) Co Wy na to?
  • 24
@bardzospokojnyczlowiek: @GeraltRedhammer: Może w końcu zniknęłyby te wszystkie "spojlery" i inne bzdety.

Jakby ludzie zaczęli dostawać plusy za trafny tytuł albo podtytuł to myślę że z czasem mielibyśmy tutaj całkiem ładnie i ze składem.

Załóżmy 20 minusów otwierałoby drogę do nadania nowego alternatywnego tytułu, no i tutaj pole do popisu miałaby ankieta, taka automatyczna.

Poza tym powstałoby coś mega unikalnego na skalę Internetu. Myślę że nikt tego nie ma.
@reddigg: ocenianie znaleziska, komentarzy, opisów, tytułów, a z czasem domen z których pochodzi znalezisko, potem profili, avatarów, maili, nicków, haseł... Zdecydowanie przekombinowane, wykop się zmieni w jeden wielki licznik dla ocen :/
Dla mnie GENIALNE. Czasem aż serce kraje jak trzeba zakopać za lipny opis a znalezisko jest bardzo wartościowe. Czekam, aż jakiś czarnuch się wypowie :)
@kamdz:

Mam wrażenie że to jest to czego ludzie potrzebują i lubią. Taka nasza ludzka skłonność do oceniania innych. Oczywiście co za dużo to niezdrowo ale niektóre tytuły to aż rażą.

Poza tym to byłoby super gdyby ludzie mogli zmienić mój tytuł do tego w demokratycznych wyborach ;)

Musiałbym się pogodzić z porażką... i tak jak @adios napisał, dałoby to szansę na wejście pewnych znalezisk które tylko z powodu tytułu/ opisu
@Krasiu:

Maniek M z PWLu. Z ciekawszych rzeczy to ze 2 tygodnie temu dodali Albanię i Kosowo. Z Kosowem był jednak problem, gdyż admini chcieli dodać je jako niepodległe państwo. Ostatecznie sojusz ONE wymusił głosowanie, które zakończyło się wynikiem:

- Kosovo as a region of Serbia: 30.039 citizens;

- eKosovo as an independent country: 29.596 citizens.

Było ostro, ale wygraliśmy :)
@reddigg: Bardziej propo usprawnień, to przydałby się system subskrypcji "wątku". Czasem dany temat istnieje przez pewien okres czasu jak "koszulki reprezentacji", "wybory parlamentarne 2011", "11 listopada pochód" wokół których powstaje cała seria wykopów.

Ciekawą opcja byłoby to zestawienie timeline'a i przegladanie sortowanie i filtrowania danego tematu (bo nie interesuje). Bo filtrowanie całych kategorii jest czasem zbyt radykalne i można ominąć ciekawe wpisy.