Wpis z mikrobloga

"Gdy Jered miał sto sześćdziesiąt dwa lata, urodził mu się syn Henoch. A po urodzeniu się Henocha Jered żył osiemset lata i miał synów i córki. Jered żył ogółem dziewięćset sześćdziesiąt dwa lata, i umarł"

— Biblia, Rdz

Ja jebix przeżyłeś 962 lata i jedyne co o tobie napisza to,że urodził ci sie syn i umarłeś. Tak jakbyś żył milinium i napisali o tobie: Żył i umar.

Po obrzejrzeniu Noego zainteresowałem się troche tematem. I już wiem skąd pochodzi określenie semitów :) Od syna Noego - Sema. Określenie "cham" również wywodzi się od syna Noego - Chama, który wyśmiewał się z ojca jak ten leżał nago #!$%@? gdy ten pierwszy raz w historii ludzkości zalał robaka.

#biblia #wikipedia #bladzewinternecie #nocnazmiana #ciekawostki
  • 8
@Skowyrnie: Z tym Henochem to w ogóle było nieźle. Czytałem kiedyś jakąś książkę, analizującą ST i wynika z niej że owy Henoch miewał bliskie spotkania III stopnia. Oczywiście to tylko teoria, ale rzeczywiście treść niektórych wersów jest co najmniej dwuznaczna.
@Kozajsza: Masz tytuł tej wspomnianiej księgi? Ja nie wierze w Boga ale czasami bardzo mnie zaciekawią takie starożytne zapiski o początkach świata. Jakieś legendy też, np. o Beowulfie. Wiele przydatnych rzeczy można się z tego dowiedzieć i przeanalizować naszą obecną historie i kulture która zasadami nie odbiega wiele od tych które nie istnieją już od tysięcy lat.