Wpis z mikrobloga

OK. Skoro białko pochodzenia zwierzęcego = białko pochodzenia roślinnego to w takim razie proszę o wytłumaczenie dlaczego są aż takie różnice między kulturystami jedzącymi normalnie a tymi vege.

Zresztą już nie chodzi o samo białko a o fakt bycia na diecie wegetariańskiej.

1. Argument, że kulturyści są na koksie odrzucam bo vege tak samo kują dupę.

2. Podkreślam - kulturyści vege OD URODZENIA a nie Ci którym coś się odwidziało w wieku 30 lat już w trakcie kariery (ciekawe czy takich znajdziecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) chociaż i tak Ci którzy przeszli na vege wyglądają imo marnie....

3. Nie interesują mnie strongmani i innej maści ciężarowcy.

CZEKAM NA SENSOWNE ARGUMENTY.

Tym samym wołam @DamianParol i największego vege zwolennika @chapeaunoir

#silownia #mikrokoksy #wegetarianizm

Vege vs Normal
z.....S - OK. Skoro białko pochodzenia zwierzęcego = białko pochodzenia roślinnego to...

źródło: comment_qTyG19dsbZMtG40nvN1ar7pQNIujGsTx.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
2. Podkreślam - kulturyści vege OD URODZENIA a nie Ci którym coś się odwidziało w wieku 30 lat już w trakcie kariery (ciekawe czy takich znajdziecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) chociaż i tak Ci którzy przeszli na vege wyglądają imo marnie....


A gdzie takich znajdziesz?

Poza tym:

Skoro białko pochodzenia zwierzęcego = białko pochodzenia roślinnego


Co to za durna teza i skąd ją wziąłeś? :p

I trzecie
  • Odpowiedz
http://www.sportowiec.org/kulturysci-na-diecie-wegetarianskiej


@chapeaunoir:

"Jest o wiele łatwiej kontrolować nadmiar tkanki tłuszczowej w ciele, ponieważ dieta wegetarian ma niską zawartość tłuszczu"


"Steve Reeves był prawie wyłącznie lakto-wegetarianem i jadł tylko małe ilości mięsa. *Można było go zobaczyć jedzącego sałaty, awokado, świeże owoce, warzywa plus okazjonalnie produkty mleczne.*"


"Andreas Cahling ujawnia*tajniki swojej diety. „Jednym z podstawowych produktów mojej diety są grillowane kanapki z serem*"


Kopalnia beki ten artykuł :p z tego co się dowiedziałem,
  • Odpowiedz
@zgaS: bo nawet nie czytałem Twojego postu, tylko pierwsze zdanie i obrazek xD

W białku zwierzęcym masz aminokwasy, mięso posiada wszystkie na raz w odpowiednich wartościach. Bardzo podobne białko masz w nabiale.

Możesz również uzyskać wszystkie aminokwasy łącząc produkty roślinne.

Nie wiem co mam jeszcze tłumaczyć? Chyba to, że białko mięsne w zbyt dużej ilości jest dla człowieka szkodliwe.


A to, że nie ma wege kulturysty to urodzenia nic dziwnego bo
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: nadal nie odpowiedziałeś skąd różnica w wyglądzie. Tłuszcze/Węglowodany w obu przypadkach w diecie są takie same natomiast białko nie. Prosta sprawa - lepszy budulec -> Lepszy(kwestia gustu) wygląd.

Nie było pytanie o to która dieta jest zdrowsza imo. Czytaj ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@zgaS: jaka różnica w wyglądzie? Na tym Twoim zestawieniu? xD

natomiast białko nie.


Oczywiście, że marchewka nie ma tego samego białka co wołowina jednak połączenie wielu roślin daje podobny efekt dostarczając zapotrzebowanie na aminokwasy.

Dieta miesna w kulturystyce jest po prostu prostsza i łatwo dostępna.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Idziemy dalej :)

Przykładowa vege dieta na nabranie masy z pierwszej lepszej stronki (może będzie ci się chciało wejść - w co wątpie) http://breakingmuscle.com/nutrition/how-to-build-muscle-mass-on-a-plant-based-diet

Makroskładniki praktycznie takie same jak w przypadku "normalnej" diety na masę z wykorzystaniem mięsa LECZ efektów takich nie ma.

Skoro daje podobny efekt który nie ma odzwierciedlenia w wyglądzie to ja sram na taki podobny efekt :)

Próbujesz dalej?
  • Odpowiedz
@zgaS:

nadal nie odpowiedziałeś skąd różnica w wyglądzie. Tłuszcze/Węglowodany w obu przypadkach w diecie są takie same natomiast białko nie. Prosta sprawa - lepszy budulec -> Lepszy(kwestia gustu) wygląd.


Nie było pytanie o to która dieta jest zdrowsza imo. Czytaj ze zrozumieniem.

Tłuszcze też są inne. I w innym połączeniu.

A proste wytłumaczenie jest takie, że natura lepiej wynagrodzi osobnika, który potrafi upolowac zwierzynę na obiad, niż takiego, który tylko zebrac
  • Odpowiedz
@Vonsatch: większość jednak używa oliwy z oliwek /oleju lnianego także myślę, że spokojnie można ich używać i w tym i w tym przypadku. Ja od zawsze będę mówił, że białka zwierzęce od roślinnych się różnią. Nie widziałem jeszcze mega #!$%@? typa jedzącego soje itp.
  • Odpowiedz
@zgaS: rozumiem, że porównujesz dwóch różnych kulturystów i jeśli koleś na wege jest mniej wyćwiczony to oznacza to, że wege dieta jest gorsza?

To chyba nie na moją logikę, wydaje mi się, że budowa mięśni u każdego człowieka jest różna ze względu na wiele innych czynników.

I na moje oko to ten koleś wygląda na dużo zdrowszego i ta wielkość mięśni był w planach.
chapeaunoir - @zgaS: rozumiem, że porównujesz dwóch różnych kulturystów i jeśli koleś...

źródło: comment_pvg8hXiul1FMwJnS926bUKSHqzrSQTZh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@chapeaunoir:

budowa mięśni u każdego człowieka jest różna ze względu na wiele czynników.


Zgadzam się ale osoby PRO na najwyższym szczeblu kulturystyki jedzące mięso wymiarami są podobni - nie ma dużych odstępstw. Natomiast między vege a normal są i to w #!$%@? duże :)

Gdyby na diecie vege można było być Mr. Olimpia to już dawno bym takich gości widział. A o nich nie praktycznie śladu w wadze średniej bo są
  • Odpowiedz
@zgaS: raczej nie o to chodzi... Dla normalnego człowiek nie mającego "wege ideologii" kontrolowanie wege diety jest po prostu trudniejsze więc jest to utrudnianie sobie życia. Po co mają to robić skoro nie muszą? Mięśnie najłatwiej zbudują na mięsie.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Dopisujesz tutaj trudności w pozyskiwaniu jakże wszechobecnego białka roślinnego? Co w tym trudniejszego. Odpowiednia ilość strączków, soji i nie wiem czy wy tam jeszcze jecie i ilość kalorii się zgadza także nie widze w tym problemu który próbujesz wcisnąć.
  • Odpowiedz