Wpis z mikrobloga

Zrobiłem #piwo

W ramach fakultetu na studiach mieliśmy browarnictwo i robiliśmy piwo. Oto instrukcja wykonania oraz jakich składników użyliśmy: http://1drv.ms/TsnNJe

Moje odczucia podczas jego picia są różne.

Zapach nieciekawy, piana mizerna, wysycenie zerowe, barwa mętna no bo niefiltrowane. W smaku bardzo gorzkie, ale szybko goryczka przemija. Pije się ogólnie przyjemnie, bo dzięki temu że jest słabo wysycone nie siada na żołądku i się nie odbija. Zimne fajnie orzeźwia.

Ogólnie gdybym to kupił w sklepie to bym narzekał, ale, że sam zrobiłem to piło się jakoś inaczej.

#piwowarstwo #browar #kopyra #alkohol #alkoholizmzawszespoko
Pobierz
źródło: comment_15y2YBsrpTWCd1diRZxfTyTuk9wBQNBw.jpg
  • 14
@Goglez: Wiem skąd to się bierze, akurat studiuje chemię :P @lubel: Nic już nie mam, miałem tylko tyle bo 11 osób w grupie a piwa 7 litrów wyszło. Szkoda, że #!$%@?łem bo raczej drugiej szansy nie będzie żeby uwarzyć piwo :(
@ThrashMetal: Smak jest dobry po 1-2 miesiącach od zabutelkowania. W instrukcji nie widziałem pomiaru gęstości - to znaczy, że jeśli coś popsuliście to mogło wam wyjść dość rozcieńczone. Zapach musiałbyś porównać z jakimś pale ale, ja całkiem lubię zapach z US-05. Piwo domowe wkładamy do lodówki dopiero przed konsumpcją.