Wpis z mikrobloga

Drogie mireczki, co mój ojciec dzisiaj #!$%@?ł to ja nawet nie.

Wczoraj byłam odebrać wyniki matur. Nie jest źle, zdałam itd.

Ojciec obiecał mi kupić laptopa lub PC gdy zdam maturę. Wczoraj gdy piłam z moimi znajomymi z licbazy po zdanych maturach ojciec do mnie zadzwonił, że jest super oferta laptopa i czy nie chcę go mieć. Nie podał żadnych więcej informacji, tylko, że jest oferta i trzeba się śpieszyć. To ja mówię, ze pogadamy jutro o tym. Dzisiaj po śniadaniu ojciec do mnie zagaduje o tego laptopa. Gadał o tym z jakimś wujkiem nie wiadomo jakim, ale ten wujek studiował informatykę i on się podobno zna. Szkoda tylko, że ten wujek to był na tej informatyce spory czas temu i nie zna się na aktualnych nowościach informatycznych. No więc, ja sie pytam ojca co to za sprzęt, który on wychaczył.

Ojciec do mnie znowu, ze super promocja, ze tanio, ze trzeba się śpieszyć.

Po chwili dodał gdzie można kupić ten cud świata.


Ja patrzę na ojca z gałami jak talerze i nie mogę uwierzyć. Większego cebulasrtwa już dawno od niego nie słyszałam, a zdarza się to często.

Pytam się go jaką kwotę chce na to przeznaczyć, to popytam się znajomych, doradzą co za tą cenę można kupić dobrego. Zależy mi by laptop mógł obsługiwać programy graficzne typu SAI oraz najważniejsze to, by usługiwał PS. Ojciec w końcu mówi mi, że tak do dwóch tysi max. Ja stwierdzam, że się popytam znajomych z polibudy bo oni się na tym znają. Ojciec do mnie z mordą, bym tylko nie mówiła do jakiej kwoty mogą szukać sprzętu. Mam tylko się popytać co taki laptop powinien mieć, bo według mojego ojca cebulaka, tutaj cytuję "twoi znajomi nie będą mi mówić co i za ile mam kupić". W tym momencie to ja już padłam.

Zgłaszam się do was, bo siedzę od trzech godzin w swoim pokoju, pisze z telefonu, nie chcę schodzić na dół do ojca bo zaraz znowu się zacznie drzeć, a ja nie wiem czy za ta cenę można kupić jakiś dobry laptop czy lepiej poskładać PC.

#truestory #sadstory #cebulamotzno #cebula #informatyka #laptop #komputery
  • 32
@CzekoladowaDziwka: Do 2k to możesz przebierać w laptopach do woli. Bierz laptop zamiast PC, zawsze wygodniej, wszędzie go ze sobą zabierzesz a i mocy obecnie laptopy mają dość o ile nie gra się nałogowo w gry.

Szukaj czegoś od Lenovo, Asusa albo Acera. Najlepiej i3, i5 do tego 4GB ramu i będziesz zadowolona
@CzekoladowaDziwka: Lenovo G580H będzie OK, to ten na I3? Jak nie grasz to najlepiej mieć zintegowaną grafikę, dłużej pożyje.

Ma tylko jeden minus. Łapy znać i wygląda jak brudny, ale kobieta sobie z tym poradzi :)