Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki! Za namową innego mirka @Chaqq postanowiłem pokazać Wam moją "skromną" kolekcję biletów

Właśnie mija 10 lat, odkąd zacząłem zbierać bilety #pkp i #ztm, zatem chciałem "pochwalić" się na mirko moimi zbiorami.

Wiele osób pyta po co to zbieram, co ja z tym zrobie itp. Wtedy zawsze odpowiadam pytaniem na pytanie: Po co się zbiera znaczki? Po porstu takie hobby, tyle ;)

Najwięcej biletów mam oczywiście z mojego miasta #lublin - prawie 28 000.

Dużo mam też z #warszawa - 1000 i #torun - 1000, trochę mniej z #trojmiasto - 800 #katowice - 400, #radom - 400 i #poznan - 200. Reszta to śladowe ilości z całego kraju :)

Oprócz tych z mpk, mzk, ztm mam też sporo biletów PKP - prawie 5000.

Łącznie wszystkiego jest 38 513.

Wrzucam oczywiście foto poglądowe, wszystko waży kilka kilogramów.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania ;)

Dzięki za uwagę :D

#hobby
elsaper - Witajcie Mireczki! Za namową innego mirka @Chaqq postanowiłem pokazać Wam m...

źródło: comment_Zia0lR8XZQvNOxT4Fvk7p1yfuel2Nt0L.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
@elsaper: o jaa, w zeszłym roku jak jechałem pociągiem z rowerem, to siedziałem obok takiego gościa, który zbiera właśnie stare bilety pkp. Opowiadał, że najcenniejsze to te, które są ze stacji, które już nie istnieją - np. Świeradów itp
  • Odpowiedz
@elsaper: mowisz 28000 ? To jest 30 tysiecy zlotych jak nic, powinienem jezdzic teraz autem za 30,000 ciagle jezdzac na gape :D Gdzie moja bryka ja sie pytam?
  • Odpowiedz
@elsaper: Wydaję mi się, że mam w domu mniej więcej 30-40 biletów miesięcznych i trzymiesięcznych z Lublina. Lata chyba coś ok. 1998-2005. Jeżeli byłbyś zainteresowany to daj adres na maila to wyślę Ci pocztą, jak będą w któryś weekend w rodzinnym domu.
  • Odpowiedz
@elsaper:

1) jak widzisz, że ktoś na przystanku wyrzuca bilet do śmietnika to rzucasz się na niego z pięściami i płaczem, żeby tego nie robił, a oddał Tobie?

2) masz każdy bilet inny (wzór), czy pojawiają się te same wzory wielokrotnie?
  • Odpowiedz
@elsaper: ja zbieram bilety z komunikacji miejskiej z miast, które odwiedziłem, mogę Ci odstąpić po jednym bilecie z Berlina i Pragi, bo mam na zbyciu. Jestem też z Lublina więc koszty transportu 0zł ;P
  • Odpowiedz