Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki! Za namową innego mirka @Chaqq postanowiłem pokazać Wam moją "skromną" kolekcję biletów

Właśnie mija 10 lat, odkąd zacząłem zbierać bilety #pkp i #ztm, zatem chciałem "pochwalić" się na mirko moimi zbiorami.

Wiele osób pyta po co to zbieram, co ja z tym zrobie itp. Wtedy zawsze odpowiadam pytaniem na pytanie: Po co się zbiera znaczki? Po porstu takie hobby, tyle ;)

Najwięcej biletów mam oczywiście z mojego miasta #lublin - prawie 28 000.

Dużo mam też z #warszawa - 1000 i #torun - 1000, trochę mniej z #trojmiasto - 800 #katowice - 400, #radom - 400 i #poznan - 200. Reszta to śladowe ilości z całego kraju :)

Oprócz tych z mpk, mzk, ztm mam też sporo biletów PKP - prawie 5000.

Łącznie wszystkiego jest 38 513.

Wrzucam oczywiście foto poglądowe, wszystko waży kilka kilogramów.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania ;)

Dzięki za uwagę :D

#hobby
elsaper - Witajcie Mireczki! Za namową innego mirka @Chaqq postanowiłem pokazać Wam m...

źródło: comment_Zia0lR8XZQvNOxT4Fvk7p1yfuel2Nt0L.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
@elsaper: Skoro masz tyle biletów, to pytanie jest proste: "jesteś biedny czy bogaty?". Chodzi o to że ludzie mają wielkie firmy, a czasem jeżdżą złomami i oszczędzają, a wszystko pakują w firmę, więc są biedni czy bogaci?
  • Odpowiedz
@elsaper: jak będziesz w Wawie kiedyś to daj znać, mam z 200 biletów ztm (jak chcesz to mogę policzyć jutro) ze 2 z Białegostoku i chyba jakiś z Pragi i Berlina się znajdzie ;). Myślałem, że będę zbierał i jak tylko jakiś mam to wrzucam do szuflady, ale w końcu bede musiał to wywalić bo raczej mi niepotrzebne.
  • Odpowiedz
@elsaper: masz bilecik z Lubina k. Legnicy? Jak nie to gadaj szybko, mogę Ci przesłać, bo od września koniec z komunikacją miejską i taki bilet to będzie biały kruk, warty miljony!
  • Odpowiedz
@urzad_kontroli_skarbowej: nie bawiłem się w takie rzeczy, tylko jeden raz, kiedy znalazłem naprawdę bilet, którego mi brakowało. Omyłkowo wydrukowany przez MPK Lublin ważny do 31 czerwca 1995r, a czerwiec ma 30 dni przeciez :) To taka perełka w mojej kolekcji :)

@kawior102: niee, nigdy czegoś takiego nie robiłem ;)

@danielosw: nie wiem czy można mówić w moim przypadku o biedzie czy bogactwie,
  • Odpowiedz
@elsaper: kurczę... szkoda że nie pochwaliłeś się tym jakieś 5 lat temu kiedy to wyrzuciłem jakieś 3 tysiące biletów, głównie MPK Rzeszów ale z różnego okresu, miałem jeszcze takie ze starym nominałem pieniężnym. Nie miałem co z nimi zrobić, pytałem nikt ze znajomych nie chciał i poszły w kosz. Przepraszam.
  • Odpowiedz