Wpis z mikrobloga

@japco: Po co nam TK skoro jawnie olewa to do czego został powołany?

@szymon_jude: @Aureos: Całość wiki wygląda na całkowitą reformę, włącznie ze zmianą konstytucji.

@przemyslaw-wipler: Do wiki przydałyby się jakiś ogólny opis o co w niej chodzi. Wszędzie są przypisy w kwadratowych nawiasach, ale nie wiadomo do czego się odnoszą?
  • Odpowiedz
@kodekscywilny: @Geraziel: Zmiany w OFE.

Najpierw prezydent stojący na straży konstytucji celowo dezinformując przedłuża wniosek do TK, aby ustawa weszła w życie, później wysyła wniosek poruszający tylko wątki poboczne (np. reklama OFE). Następnie TK wysyła zapytanie do premiera jakie koszty dla budżetu generowałby wyrok stwierdzający niekonstytucyjność zapisów ustawy o zmianach w OFE. TK powinien chyba interesować się konstytucją, a nie ekonomią? Teraz wystarczy tylko poczekać, aż TK rozpatrzy
  • Odpowiedz
@robert919: TK jest przydatne, ale jego działania są dosyć powolne, tak jak sądownictwa powszechnego. potrzebna jest gruntowna przebudowa systemu, a nie likwidacja wszystkiego co istnieje, tak jak pisze to Wipler, bo niby na czym ma się opierać państwo? Co ma zostać? Policja, Sejm, względnie Senat i 6osoby rząd? No bez przesady.
  • Odpowiedz
TK powinien chyba interesować się konstytucją, a nie ekonomią?


@robert919: ale konstytucja "interesuje sie ekonomią" więc TK w swoich działaniach powinien brac pod uwage tez gospodarke państwa. No chyba, ze chcecie zmienic konstytucje albo ze wam zwisa, ze w skutek wyroku TK przekroczylibyśmy grubo 2/3 (czy ile to tam jest) zadłużenia wzgledem PKB.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-wipler: Co do TK, NSA i WSA, zgodnie z tym co jest napisane na republikańskiej wiki, to tak naprawdę jak widzę nie jest planowana ich likwidacja, jedynie przekształcenie organizacyjne, z tego co rozumiem:

a) sądy administracyjne włączone do przeprojektowanego systemu sądownictwa powszechnego,

b) NSA i TK włączone do SN.

W związku z tym mam pytanie - jaka będzie naprawdę długofalowa korzyść z tej "reformy" skoro polegać będzie ona jedynie
  • Odpowiedz