Wpis z mikrobloga

#aliexpress #renault #zakupy

No i dzisiaj dojechała z Chin paczuszka z sondą Can Clip do samochodów Renault - 350 zł ściągnęło z ekary mbanku ;]

http://www.aliexpress.com/snapshot/6117943980.html - zamówienie i płatność poszła 9 czerwca czyli od daty zakupu przyszła w 11 dni :]. Wszystko co ma być jest, czyli:

- urządzenie can clip

- 2 kable do auta

- kabel USB do podłączenia z lapkiem

- płytka z oprogramowaniem (wersja 136PL, choć ściągnąłem z chomika v138PL)

Brakuje jedynie instrukcji obsługi ale wszystko w necie się znajdzie a resztę metodą prób i błedów :P.

Na lapku też już wszystko zainstalowałem co trzeba (musiałem specjalnie stawiać Win XP 32 bitową bo inaczej pisali, że nie zadziała), ale testował będę to ustrojstwo z teściem dopiero za tydzień jak do niego pojadę i zobaczymy czy wszystko działa jak powinno.
  • 24
  • Odpowiedz
@bartov: interfejs diagnostyczny do Renaulta - możesz tym odczytać błędy w aucie, kasować je, ustawiać różne parametry w komputerze pokładowym etc - czyli ogólnie pełna diagnoza. 350 zł to nie dużo, na allegro dokładnie te same (też chinskie) chodzą po 600 - 800 zł, a teść jak ma za każdym razem na warsztacie płacić stówkę za przeanalizowanie autka to już lepiej samemu w takie coś zaintestować :]
  • Odpowiedz
@theworldismine: Opcoma jeszcze nie kupowałem, ale 15$ to w zasadzie mały wydatek. Z opinii które czytałem na forach to urządzenie działa w porządku, sporo osób jest zadowolonych. Sama sonda to prosta elektronika, natomiast chinole zrobili zwyczajnie spiraconą wersję programu Opcom, która normalnie kosztuje w okolicach 3k zł. Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu będę zamawiał więc będę miał okazję przetestować w swoim aucie.
  • Odpowiedz
@novak666: Spoko, dobrze wiedzieć bo myślałem, że to jakaś ściema czyli obd2 elm w czarnej obudowie z logiem opla. Techem2 nie interesowałeś się? Chyba wiecej da się nim zrobić niż opcomem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@theworldismine: hmm o tech2 słyszałem natomiast do moich zastosowań w zupełności opcom wystarczy, na ali coś tam jest z urządzeń tech2 jak widzę ale w opisie nie widzę zgodności astrą h a taką właśnie mam, dla tego też opcom będzie większym pewniakiem :]. Oba urządzenia mają z resztą spore możliwości.

Edit: są jakieś wersje techa po 300$ ale to już troche za drogo.
  • Odpowiedz
@patryk_byk: spoczko, napisze w temacie, za jakiś tydzień jak będę u teścia na śląsku, chyba że wyjdzie jakiś mały dodatkowy poślizg w czasie to trochę później. Co do opcoma to na pewno się zaopatrzę :)
  • Odpowiedz
@patryk_byk: wołam dopiero teraz, bo miałem problemy z Clipem - mianowicie zrywał połączenie w momencie przeprowadzania testów i próby odczytu parametrów. Myślałem, że sonda którą zamówiłem z Aliexpress jest wadliwa ale do tematu wróciłem kilka dni temu, testując go jeszcze raz na innym starszym laptopie przystosowanym do Windowsa XP 32 bitowego, z którym Clip najlepiej współpracuje. Okazało się, że problemem nie jest interfejs diagnostyczny a właśnie zbyt nowy lapek, którego
  • Odpowiedz