Wpis z mikrobloga

#aliexpress #renault #zakupy

No i dzisiaj dojechała z Chin paczuszka z sondą Can Clip do samochodów Renault - 350 zł ściągnęło z ekary mbanku ;]

http://www.aliexpress.com/snapshot/6117943980.html - zamówienie i płatność poszła 9 czerwca czyli od daty zakupu przyszła w 11 dni :]. Wszystko co ma być jest, czyli:

- urządzenie can clip

- 2 kable do auta

- kabel USB do podłączenia z lapkiem

- płytka z oprogramowaniem (wersja 136PL, choć ściągnąłem z chomika v138PL)

Brakuje jedynie instrukcji obsługi ale wszystko w necie się znajdzie a resztę metodą prób i błedów :P.

Na lapku też już wszystko zainstalowałem co trzeba (musiałem specjalnie stawiać Win XP 32 bitową bo inaczej pisali, że nie zadziała), ale testował będę to ustrojstwo z teściem dopiero za tydzień jak do niego pojadę i zobaczymy czy wszystko działa jak powinno.
  • 24
@novak666: a jaki dokladnie byl problem z tym lapkiem? bo tez nosze sie z zamiarem kupna clipa a lapka mam dosyc nowego. Dostales od chinczyka sterowniki i soft czy musiales wszystko z neta sciagac? Jak jest z rejestracja programu? bo slyszalem ze ludzie maja z tym problemy. Bez problemu ten clip obsluguje wszystkie funkcje czy jest ma jakies braki w porownaniu do oryginalnego?
@pr0skater00: sterowniki miałem na płytce od chinola, ale nie musiałem z nich korzystać, xp miał już odpowiedni sterownik, który 4 razy trzeba było przeklikać po podłączeniu clipa do lapka - stery były chyba w katalogu system32 w win xp (bo na takim systemie clip pracuje - ważne żeby była to wersja 32 bitowa, choć gdzieś na forach spotkałem się z wypowiedziami że ludzie uruchamiali na win 7 na tych nowszych wersjach).
@novak666: no ja aktualnie się bawie z elm327 i wlasnie tez musialem stawiać wirtualna maszynę z XP żeby to jakoś dzialalo, ale jestem trochę rozczarowany bo ddt2000 w ogóle się nie laczy, a inne programy które udalo się podlaczyc obaluguja może 1/5 funkcjonalności, dlatego myślę o clipie
@pr0skater00: mam elm327 do swoje opla astry h3 i łącze się przez BT na aplikacji torque, ogolnie jest to zabawka pokazująca to co udostępnia komputer pokładowy, choć raz uratował mi dupę jak mi się check engine włączył i nie działał pedał gazu, niereagował. Elm znalazł błąd potencjometru pedału gazu spowodowany usterka eletroniki pod skrzynią bezpieczników. Błąd skasowałem aplikacją i dzięki temu mogłem dojechać do warsztatu :]