Wpis z mikrobloga

1. czy skrócenie kabla w słuchawkach może pogorszyć jakość dźwięku? nie pytam w kontekście audiofilskim, bardziej chodzi mi o to, czy takie cięcie i lutowanie (wykonane dobrze) ma na to jakikolwiek wpływ.

2. czy ktoś z Was, Mirki z #poznan, potrafiłby (albo zna miejsce w mieście gdzie to zrobią dobrze) to ogarnąć? w grę wchodzi skrócenie kabla z jakichś 3 metrów do tych tradycyjnych 1,1-1,2 m i ewentualne przerobienie odciętego fragmentu na jakiś przedłużacz (o ile jest to w ogóle możliwe i sensowne).

ja jestem noga z elektroniki, więc nie chce mi się w to bawić, nie mam żadnej lutownicy, wolę dać te kilka dyszek (bo chyba więcej taka przyjemność nie będzie kosztować, nie?) i mieć to zrobione porządnie.

na elektrodzie nie szukałem, bo tam mi każą zasilacz najpierw wymienić.

#poznan #elektronika #elektrotechnika #pytanie #pytaniedoeksperta #mirkonaratunek #pierdyliardpytan
  • 14
@padobar: możliwe :) chce je wykorzystać właśnie na dworze, ale 3m kabla miałem dotychczas związane jakąś taśmą, żeby mi się nie plątały, w końcu stwierdziłem, że i tak nie wykorzystuje całej dlugości nigdzie :P

@luki1528: @padobar: @AlteredState: czyli, że w byle sklepie z elektroniką mogą mi to zrobić?

@physicist: strzelałem z ceną, ale w sumie jakiś pozłacany jack z 5-10 zł pewnie kosztuje, robocizna dycha i wyjdzie
@luki1528: daję ci 100 złotych jak zrobisz to w 2,5 minuty. I masz rację, lepiej rozebrać słuchawki i i lutować tam niż ciąć i zakładać badziewne jacki. Ten fabrycznie na kablu będzie dłużej służył.

@burarura: mógłbym ci to zrobić choćby za czteropak piwa, ale w przyszłym miesiącu bo akurat przez tydzień będę w polsce.