Wpis z mikrobloga

@Cesarz_Polski: Jak potrzebujesz tylko partycji to możesz szyfrować czymś innym.

TrueCrypt ma coś czego nie ma żadne inne narzędzie — własny bootloader i możliwość tworzenia ukrytych wolumenów. Zależnie od podanego hasła widzisz jakieś partycje, a raz jakieś inne.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: TrueCrypt skończył się na 7.1a, nic nowszego nie bierz. Chcesz zrobić pełne szyfrowanie dysku z hasłem przez ładowaniem systemu? Jak tak to jedno hasło do wszystkiego, chyba, że scalisz partycje, w jedną, zrobisz pełne szyfrowanie, utworzysz kontener plikowy na dużej partycji (coś a'la druga partycja) i jego innym hasłem. Można zrobić też wolumin ukryty, ale w tym wypadku nie pomogę.
  • Odpowiedz
@adam__adam: te hasło przed ładowaniem systemu jest spoko opcją. Nie ma możliwości go obejść? Nawet jak wyjmę dysk i podłączę jako wymienny do innego systemu? Zależy mi na tym, żeby nie dało się dostać do dysku bez hasła.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Nie ma możliwości, dostaniesz się tylko poprzez wpisanie hasła podczas uruchamiania komputera z zaszyfrowanego dysku lub wpięcie go do innego "obcego" systemu i zamontowanie w TC każdej partycji oddzielnie. Minus taki, że nie naprawisz, przeinstalujesz systemu z płyty. Oczywiście można robić własne instalki Windowsa z wbudowanym TC, ale to sporo zachodu.
  • Odpowiedz
wpięcie go do innego "obcego" systemu i zamontowanie w TC każdej partycji oddzielnie


@adam__adam: czyli dajmy na to ktoś wypnie mój hdd i wepnie do siebie. Zamontuje partycje i będzie miał dostęp do plików?

Minus taki, że nie naprawisz, przeinstalujesz systemu z płyty.


czyli tylko format mi pozostanie?
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: > czyli dajmy na to ktoś wypnie mój hdd i wepnie do siebie. Zamontuje partycje i będzie miał dostęp do plików?

Tak, tylko musi podać poprawne hasło.

czyli tylko format mi pozostanie?


Jeśli by system padł to raczej tak,to byłoby najszybsze rozwiązanie. Ewentualnie możesz sobie od czasu do czasu zrobić binarkę dysku, jeśli masz drugi podobnej wielkości nośnik.
  • Odpowiedz