Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu jak odpalic go tylko w formie textowej? bo przez vnc, na komputerze mi sie nie wyswietla interfejs graficzny o.O a jest odpalony na maszynie wirtualnej, i reszte systemu podstawowego widac normalnie, a ten ubuntu na maszynie wirtualnej nie, tylko podczas botowania widac rzeczy, a wystarczyla by mi tylko konsola :)

  • 18
  • Odpowiedz
@porque: Spróbuj i tak, może jest włączony. A jak nie, to spróbuj poczekać aż się wczyta, naciśnij CTRL + ALT + F2, i na ślepo wpisać login -> enter -> hasło -> enter -> sudo service sshd start -> enter :D
  • Odpowiedz
@CrossX: teraz to ja nie wiem co porobilem xD wszedlem raz, wpisalem login i haslo, ale potem dziwne rzeczy sie dzialy :/ a teraz to juz w ogole nie startuje xD jak wroce pomecze sie w domu jak to ustawic :D i naprawic na poczatek :D
  • Odpowiedz
@CrossX: pojawia, ale teraz wylaczylem zdalnie calego lapka i powiedzialem niech czeka xD ale jak masz jakies propozycje to mow, jak cos to jest ubuntu 14.04
  • Odpowiedz
@porque: Naciśnij 'e' gdy pojawi się GRUB i spróbuj zamienić "quite splash" and "text", potem chyba CTRL + X i powinien się uruchomić bez Xów :P
  • Odpowiedz
,pewnie zle dodalem :D ale chociaz juz ubuntu chodzi :D i chyba przez putty tak jak mowiles to wszystko ustawie, bo za duzo roboty :D
  • Odpowiedz