Wpis z mikrobloga

Czy wypok to dobre miejsce


@h5n1: Wiekszosc dostaje jeszcze od starych kieszonkowe albo zbiera butelki i aluminium a na niektore filmy ich do kina nie wpuszczaja ze wzgledu na wiek, ale starsi tez sie trafiaja....
  • Odpowiedz
albo zbiera butelki i aluminium


Masz namiary? Mam duuużo do wyniesienia z domu, oddam w dobre ręce ;D
  • Odpowiedz
@M4ks:

VanillaJS, jQuery,

gamedev: PhaserJS, ImpactJS

AngularJS, NodeJS tylko teoria. W poprzedniej pracy nie miało to zastosowania.

PHP, MySQL, SEO, RWD itp itd.
  • Odpowiedz
@M4ks @h5n1

CoffeeScript powinno być raczej kwestią indywidualną, nie każdy to lubi

grunt/gulp, bower czy google closure - narzędzia, które dobry javascriptowiec ogarnie momentalnie

jasmine, casper - warto mieć pojęcie o testach jednostkowych

angular, ember, backbone, etc. - obecnie musisz umieć jakiś MVV/MVC

handlebars, ejs, jade - również koniecznie musisz umieć któryś z 'template engine'

node - z pomocą express czy sails staje się łatwiejsze :)
  • Odpowiedz
@kmicolo: Przepraszam, ale tak się już przyzwyczaiłem do tej formy pracy, że nie wyobrażam sobie innej :P.

@M4ks: W node nie pisałem za dużo. Kilka razy 4fun. Unittesty podobnie. Reszty tooli nie używam, prócz CoffeScript, SASS, LESS, SPYjs, JADE. Ale to są tylko toole.
  • Odpowiedz
@cinoo:

CoffeeScript - no, chyba że masz 90% codebase w CS ;)

Grunt, Bower etc - fakt, to w miare proste toole

Ale testy jednostkowe - tu trzeba mieć większe doświadczenie, a raczej w odpowiednim pisaniu JSa by dało się go potem testować. To już nie jest takie oczywiste, niezależnie od znajomości samego JS.

Generalnie z JSem jest taki problem, że mnóstwo ludzi którzy znają tylko onclick="ukryjDIv();" i pare animacji z
  • Odpowiedz
@M4ks: true true :) po części to wina pracodawców (szczególnie w Polsce), którzy kojarzą JS jedynie z onclick="ukryjDiv();"

dobry javascriptowiec w tej chwili to skarb
  • Odpowiedz
Ja to nie nadążam do szefa po podwyżki chodzić ;) 10k->15k->20k... niedługo będzie 25k ;) 30k - i rynek się załamie... bańka pęknie, a Eldorado się skończy.
  • Odpowiedz