Wpis z mikrobloga

@typowymirekakrobata: Haha no dobre sobie :P Konkurencją dla Alfy może być Cayman, ale ma gorsze osiągi lub wyższą cenę - zależnie od wersji. Ew. w tej cenie jest BMW M135i albo TT RS, ale to jest jednak co innego. W żadnym samochodzie za takie pieniądze nie ma takich technologii jak w tej Alfie. Gdybym miał 200k na zbyciu to już by u mnie stała pod domem :)
@typowymirekakrobata: Ano po to, żeby był lekki i się dobrze prowadził :) 370Z waży 1,5 tony. 911, m3 i (r)s5 są znacznie droższe, zresztą to inna pólka. Lotusy owszem, najbliższe Alfie samochody, jednak też droższe, a Elise, jedyny dostępny w tej cenie ma tylko 136 koni.
@typowymirekakrobata: Nikt nie mówi, że najlepszy :) Po prostu przenosi technologię z supersamochodów do segmentu osiągalnego dla przeciętnego Kowalskiego. Poza tym wypełnia dziurę w rynku, bo od wielu lat brakowało lekkiego samochodu z silnikiem centralnym.

A to czy jest lepszy to zależy od punktu widzenia. Dla jednego za te pieniądze lepiej kupić A5 w dieslu, dla innego klasę E, a dla innego Alfę 4C. Mi się podoba i uważam, że to
@typowymirekakrobata: Te samochody wcale nie będą tanie, będą w tej samej cenie co teraz a za 30 lat pewnie 3 razy droższe. Nie jestem fanem nowych Alfa Romeo, rozumiem że ci się nie podoba, wyśmiałem tylko to że nazwałeś go kiepskim. To właśne taka alternatywa dla Lotusa czy Caterhama.