Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Być może też borykacie się z tym problemem i być może ktoś z Was wpadł na jakieś rozwiązanie.

Chodzi o to, że #windows81 nie wybudza się prawidłowo po uśpieniu. Sprzęt wstaje ale bez reakcji i jedynym rozwiązaniem jest brutalny reset komputera. Dzieje się tak od samego początku niemalże i żadna aktualizacja sterowników ani systemu problemu nie naprawiły. W sieci wyczytałem, że to dość powszechne schorzenie ale microsoft milczy. Jedyne rady jakie dają, to "sprawdź sterowniki i czy aktualizacja systemu zainstalowała się poprawnie" przy czym, gdy w wątku ktoś ponowił pytanie podkreślając, że w tej płaszczyźnie wszystko jest w najlepszym porządku, to bezczelnie odpowiedzieli metodą Copiego Pastea...

  • 15
@morq: Robiłem ~końcówki 2012. Zaraz po przesiadce na 8 właściwie ale upewnię sie czy wersja jest aktualna. Może wypuścili coś do tego czasu.

@SzarySznycel No właśnie. Lepiej chyba go normalnie zamykać w takim razie... Ja nigdy nie miałem cierpliwości czekać więcej jak 3 minuty, bo to się mija z celem.
@indiglo: za pierwszym razem jak mi się takie cudo zrobiło to probowalem coś poradzić... restart, wyjąć baterie, cokolwiek, ale oczywiście nic nie pomagało.

Teraz już wiem że trzeba cierpliwie czekać :)
@SzarySznycel: No ale w jakim celu? Nie lepiej w ustawieniach zasilania ustawić, żeby zamknięcie pokrywy i naciśnięcie przycisku zasilania nie usypiały i normalnie wyłączać komputer? Przecież czekać dłużej na wybudzenie, niż na uruchomienie na świeżo, jak już mówiłem- mija się z celem.
@themindcrusherHS: w takim celu, że czasami muszę szybko wyłączyć laptop na 10/20 minut, a nie chce mi się robić tego w normalny sposób, a potem go szybko włączyć.

Poza tym to nie występuje tylko podczas usypania i hibernacji, lecz podczas normalnego zamykania również :\
@gogiel: Coś się poprawia. Co prawda nic nie udostępniam, do grupy domowej nie należę, a grupa robocza jakaś być chyba musi. Jednak podany w wątku tryb samolotowy pozwolił normalnie wybudzić system. Będę dalej szukał dokładnej przyczyny i zobaczymy co z tego wyrośnie. Dzięki wielkie za trop. Póki co, muszę pamiętać aby przed uśpieniem uruchamiać tryb Samolotu.

Panowie sprawdźcie tą metodę u siebie.

@SzarySznycel

@mowie_co_mysle

@indiglo