Wpis z mikrobloga

#kiciohpyta #apple #ios6

Hej mirki znalazłem wlasnie przed chwila iphone 3G na starym mieście w Warszawie . Ma on blokadę ekranu i nie wyświetla sie zana siec ( tak sprawdziłem karta sim jest w środku i wyglada to na to ze ktoś zablokował numer ) teraz pytanie do was jest jakaś możliwość zdjęcia blokady ? Chce sie skontaktować z właścicielem i mi ten telefon oddać a myśle ze sie na ten numer juz nie dodzownic bo telefon nawet sieci nie wyświetla czyli karta jest zablokowana
  • 10
@csk4be: zgłoś się do operatora i Ci powie jaki numer był na tej karcie. Można usunąć kod włączając w DFU a potem przez SSH kasując plik z zabezpieczeniem, ale w tym Ci nie pomogę.
@csk4be: ale co by Ci dało, że zadzwoniłbyś na telefon który znalazłeś. Duch by odebrał i podziękował? xD

Czemu ja takich rzeczy nie znajduję ;_; Da się go odblokować i w nim pogrzebać, czy ma kod? Jakbyś się jakimś cudem do kontaktów dostał, to juz prędzej można kombinować.
@csk4be: naciśnij i przytrzymaj HOME, wtedy będziesz miał polecenia głosowe. powiesz "zadzwoń do dom" albo "zadzwoń do tata" i może pojawi się numer telefonu gdzieś.

i iPhone 3g ma soft 4.2.1 jako ostatni wspierany
@csk4be: @mattcabb: sprawdz ten trick z 4.1 moze akurat jeszcze działa

How it works: when the passcode entry screen comes up, tap "Emergency Call." Input any number you like, then tap "Call" and click the iPhone's sleep switch in quick succession (to get this to work, I had to perform the two actions almost simultaneously). If you've done the "trick" properly, you should now have full access to the iPhone's
@csk4be: możesz jeszcze ewentualnie zainstalować na kompie iTunes i podpiąć się kabelkiem (o ile znasz kogoś kto ma iphone i kabelka użyczy). nie wiem czy w sofcie 4.2.1 (bo pewnie taki tam masz) były już ograniczenia prywatności na takim poziomie, że się nie dało wyciągnąć prywatnych informacji bez kodu blokady, ale warto spróbować. Może do zdjęć się uda dostać chociaż.
@csk4be: Nie mówiłem nic o jailbreaku. DFU != jailbreak. Idziesz do operatora i prosisz o dane osoby z karty bo znalazłeś telefon albo niech do niego przedzwonią jak nie mogą podać takich danych.