Wpis z mikrobloga

Wczoraj podczas laboratorium z hydrauliki, mieliśmy szansę zobaczyć makietę wrocławskiego węzła wodnego. Jest to niesamowita sprawa, ponieważ, gdy puści się tam wodę, to może zaobserwować w jakich miejscach możliwa jest powódź. Widać również wszystkie przelewy, które są wybudowane na Odrze. ()

#wroclaw
Pobierz wawrzyn1313 - Wczoraj podczas laboratorium z hydrauliki, mieliśmy szansę zobaczyć mak...
źródło: comment_Et7aSv66UX8oKTXAkSbE3NTlcl02Y8LF.jpg
  • 21
@przebiegly_szpjeg_przemyslowy: Makieta jest naprawdę imponująca. Same przelewy są bardzo skomplikowane ale warto się nimi zainteresować. Jednak z tego co wiem, to makieta nie jego ogólnodostępna, ale można popytać.

A studiuję Inżynierię i Gospodarkę Wodną.

@metaforyczny_kierowca: makieta jest w budynku melioracji. Tzn jak przechodzisz z melioracji do sal G, przechodzi się obok takich szklanych drzwi i tak widać koryta itp, to to jest tam.
@wawrzyn1313: jak byłem w Brnie to tam mieli model zapory która jest niedaleko, puścili wodę i w ogóle był czad, stateczek i kaczkę zwodowaliśmy. Ale później nam gość powiedział, że takie modele to o dupę rozbić bo słabo odzwierciedlają cokolwiek. Chyba nawet filmik jeszcze mam, a z tego co kojarzę to się jarasz takimi rzeczami (o ile jesteś tą laską od przelewu) ;D
@stjimmy: zajebista jest, jak wczoraj ją nam pokazali na laborkach to nie mogłam uwierzyć,że coś takiego jest u nas na uczelni ;p

@KisielBB: niestety nie puścili, ale gdy dotrę do inżyniera a potem magistra to mogę mieć dostęp do tego laboratorium i wtedy na pewno sobie puszę tam wodę ()

@Daldek: to nie moja wina,że wasz ćwiczeniowiec nie pokazuje wam takich fajnych