Wpis z mikrobloga

nasz kumpel ma raka... i no... rokowania nie sa najlepsze.... byl zatrudniony - ale na czarno + byl w urzedzie pracy - bez prawa zasilku - wiec wiadomo - z chorobowego nici - wczoraj wpadlem na pomysl, zeby zebrac do niego jakies siano - nie duzo - ale zeby wystarczylo mu na costam, zeby tak sie chlopak nie martwil.... jego w sumie najlepszy ziomek - ziomal w #!$%@? - zmieszal mnie z blotem, ze ma 36 lat, ze powinien byc odpowiedzialny, ze on sobie nie wyobraza, jak mozna byc takim idiota i nie zadbac o takie podstawowe sprawy.... wiec... sie tylko jego spytalem... a popatrz - teraz odwracamy sytuacje... i Ty masz raka.... i co - lezysz i kwiczysz - jestes w czarnej dupie tak samo jak seba... z 10 osob, ktore przyszlo na spotkanie - odnosnie seby... zgadnijcie ile sie dolozylo (wczoraj deklarowalo 8 osob chec zrzuty)... dolozylem sie tylko ja... dalem xxx zl.... bo... jeden ma wyplate 15-stego, 2g- costam... trzeci kupuje telefon, 4-ty cos tam... costam... po czym byl fastfood zamawiany - 10 na 10 osob wzielo fastfooda bez mrugniecia okiem - #!$%@? hipokryci

#hipokryci #hipokryzja #rak #trzustka
  • 11
@shadowsof2: ja bym nie wyciągał tak daleko idących wniosków. nieraz dopiero w ciężkiej sytuacji wychodzi na jaw kto jaki jest.

@Mam_Glupi_Nick: może dacie radę zorganizować jakiś koncert? warto udać się nawet do jakiegoś mdku z zapytaniem czy byłaby opcja wsparcia w takiej sytuacji...
@Gummy: byl oczywiscie temat takiego czegos - ale to "chcemy" zorganizowac troszke inaczej - a mianowicie... oczywiscie przeczyalem wszystko o tym raku i jest cos takiego, jak nanoknife - nowa technologia - okolo 40-80 tys operacja... i chcielibysmy zebrac siano wlasnie na to.... chcieli albo chcialbym - nie wiem

@SScherzo: pisalem - bezrobotny, zarejestrowany, bez prawa do zasilku... wiec ma ubezpieczenie ale nie chorobowe
@Gummy: narazie wydaje mi sie, ze jest za wczesnie - dzis byl u onkologa w poznaniu - najpierw musi miec zrobiona biopsje itp. itd. na ta chwile wiemy tyle, ze rak trzustki 6 cm i de facto tyle... mial badania - ale nie wszystkie, bo doszla jeszcze zoltaczka (normalne przy tym raku) - chce wyslac te dokumenty, ktore na ta chwile ma - do szpitala, ktory ma nanoknife - spytac sie,