Wpis z mikrobloga

Boże, ale kiedyś miałam nasrane we łbie. Przypomniało mi się, że jako jezus19 prowadziłam kiedyś takiego bloga na bloxie pt.: "Bo w niebie też mamy internet: Neostrada 128 kb/s". Blog pisany był w pierwszej osobie i opowiadał o życiu Jezusa, który żył przez wieki, szwendając się po Europie i był, jakby nie patrzeć, takim trochę żulem.

Zalogowałam się, poczytałam, żal mnie ogarnął straszny.

Przykładowy wpis:

"Dlaczego jestem taki #!$%@?? Cz. 1"

Cóż, może zacznę od tego, że już się taki urodziłem. W końcu urodziła mnie dziewica, wyjście na świat miałem trochę utrudnione. Dzidzia się nie dotleniła, no i "o". Potem było już tylko gorzej, wszędzie piach i starożytni debile, Żydzi, moja nadopiekuńcza, gadająca o jakichś aniołach matka. To musiało źle się odbić na mojej psychice.

No i tak.

Potem powciskałem tym starożytnym debilom trochę kitów, ubaw miałem świetny... Potem miałem jakieś ukrzyżowanko...

A potem zmartwychwstałem i okazało się, że wcale nie wciskałem im żadnych kitów, o czym wcześniej tak naprawdę nie wiedziałem. Myślałem, że to tylko trudne dzieciństwo, że jestem #!$%@?...

Potem trochę podróżowałem incognito przez wieki. Zawsze brali mnie za bezdomnego. Dziś już nie mogę wyglądać jak bezdomny, kiedyś to była normalka, ale teraz bezdomni za bardzo rzucają się w oczy. I śmierdzą. Kiedyś też śmierdzieli, ale kiedyś wszystko śmierdziało i nie było czuć. Postanowiłem też zostać Polakiem. Polacy od zawsze byli nieźle popieprzeni. Te ich sarmatyzmy, mesjanizmy... Razem ze świętym Piotrem zawsze mieliśmy niezły ubaw pod bramą. Jak szedł taki obszarpany debil z błyskiem w oku, z taką nadzieją, ufnością i dumą z własnego męczeństwa, jak my takiego gagatka widzieliśmy, to na początku oczywiście nic - powaga. No i taki się na przykład pytał:

- Ja przepraszam. Właśnie zginąłem za Ojczyznę. Czy to niebo?

- Nie - odpowiadałem.

- Dobrze, w takim razie ja idę.

My w śmiech.

- Nie, poczekaj. To niebo.

Odwracał się niepewnie, spoglądał pytająco.

- Tak, możesz wejść. Zasłużyłeś. Cierpiałeś za miliony. Piotr, przydziel mu celę.

To był najlepszy moment. Wszyscy, ale to wszyscy Polacy robili takie wielkie, przerażone oczy.

- ...celę...?

- Tzn. apartament... - odpowiadałem niedbale, odchodząc.

Co ja miałam w głowie?! O.o

#sadstory #coolstory #debilzkogochybazemnie #blox #blog
  • 10
@lucyferia: Ja miałem kiedyś szkic opowiadania o Lucku opierniczającym Jahwego za okrucieństwo i egoizm bo stworzył Świat i ludzi a potem kazał im siebie wielbić a jak któryś nie chciał (bo miał wolną wolę) to ten go karał mękami piekielnymi :)